MAXtv Prva liga, 16. kolo, 09.11.2013, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1500
Suci: Jović Fran (Zagreb) Krmar Igor (Zagreb) Loparac Goran (Sladojevci)
Osijek
Osijek
0:0(0:0) Split
Split

U Gradskom vrtu bez golova, ali i bez pravih prigoda

Iz Osijeka:Mario Katušić • subota, 09.11.2013.

Oko tisuću i pol ljudi skupilo se u Gradskom vrtu pogledati susret ekipa Osijeka i Splita, no na kraju su ostali uskraćeni za kvalitetan nogomet. U opreznoj utakmici svaka ekipa je stvorila tek po jednu ozbiljniju priliku, a to nije bilo dovoljno da na ovom susretu gledatelji vide pogodak...

Aljoša Vojnović
61'
15
Mario Kvesić
76'
10
Ante Erceg
87'
Stanko Mršić

Susret je započeo vrlo oprezno, Split je defenzivnom formacijom pokazao zašto nije primio pogodak u posljednja četiri susreta. Tako je tek u devetoj minuti viđen pokušaj Gorana Roce koji je otišao pokraj vratnice. Nakon toga dugo ništa, do 32. minute kada je obrani Osijeka izmakao Mate Bilić, no njegov udarac odlazi u dobro postavljenog Marka Malenicu.

Utakmica se malo rasplamsala tek u posljednjih pet minuta prvog poluvremena. Prvo je u 40. minuti Josip Mišić nakon zanimljive kombinacije lijepo šutirao, no preko gola, a dvije minute kasnije je Bilić pokušao iz slobodnog udarca, ali je epilog bio isti. U posljednjim trenucima još odličan ubačaj Tomislav Šorše koji je obrana Splita u posljednji trenutak izbacila u korner, a s druge je strane nakon driblinga pokušao Henri Belle, no preko vrata.

Navijači

Lijep dekor u Gradskom vrtu dokaz je da je ljubiteljima nogometa u Osijeku ipak stalo do njihovog kluba i da se Osječani namjeravaju boriti za svog prvoligaša. Na ogradi istočne tribine se prije početka susreta našao i transparent s jasnom porukom "Ugasite li NK Osijek, ugasiti ćemo vam sunce", no on je, iz nepoznatih razloga, uklonjen prije početka susreta.

U drugom dijelu slična igra, a prvu ozbiljnu priliku imali su domaći u 58. minuti kada je jedna ubačena lopta preletjela cijelu obranu, došla do Marka Dugandžića koji je prima usamljen na drugoj vratnici no šutira u dobro postavljenog Danijela Zagorca. Splitovci nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti Malenici, no velika prilika za njih došla je u 66. minuti, kada nakon jednog neopreznog igranja rukom, Mišić dobiva drugi žuti, odnosno crveni karton.

No, ni igrač više nije puno pomogao Splitu, a u 77. minuti su Splitovci mogli i kapitulirati. Andrej Lukić je povukao loptu do desnoj strani, krenuvši sa svoje stoperske pozicije, prošao i Darija Rugaševića i ušao u kazneni prostor, no umjesto povratne lopte odlučio se za udarac iz teške situacije, koji je završio u mreži, ali s vanjske strane. Četiri minute nakon toga pokušao je i Mario Kvesić, no nije bilo potrebe za intervenciju Malenice.

I onda u posljednjih pet minuta po jedna prava prilika sa svake strane, zapravo jedine prave prigode na susretu. U 85. minute je Ljubojević izbjegao obrani Splita, prebacio istrčalog Zagorca, no Ivan Ibriks čisti loptu s crte gola, a nakon toga su je braniči gostiju uspješno počistili i iz svog kaznenog prostora. Umalo se to Osijeku osvetilo minutu prije kraja, kada je Mate Bilić primio loptu u kaznenom prostoru, okrenuo se i pucao iz pada, no Malenica je krajnjim naporom obranio taj udarac.

Na kraju teško da itko može biti zadovoljan. Iako borbe nije nedostajalo, posebno u domaćim redovima, niti se Osijek uspio primaknuti sigurnoj zoni, niti Split vodećoj četvorci, štoviše podjela bodova je realan rezultat kada se uzme o obzir prikazano.

• Obrisan korisnik14.11.2013. u 20:27
    Imaš pravo, nisam .. onda povlačim ono gore napisano osim zadnje rečenice...Inače jaka pjesma, nema šta... Ali što osječki lobi tuče minuse
  • Obrisan korisnik09.11.2013. u 22:34
    momak nije cuo pjesmu... :DDDDDDDDD
  • Obrisan korisnik09.11.2013. u 21:56
    ma daj ne budali.. kako vas je zajebo sudija? jel vam poništio čisti gol? jel priznao nevažeći gol protivniku? svirao nepostojeći penal? crveni je vaš igrač dobio kao drugi žuti nakon igranja rukom... I gdje vas je to kao zajebo?Inače vam želim da izborite ostanak u ligi, da Slavonija ne ostane bez... [više na forumu]
  • cameosis09.11.2013. u 18:46
    šteta, s pobjedom bi se dodatno priključili lokomotivi i rijeci. idemo dalje!