Šahtar do gostujuće pobjede kod Goverle, Eduardo potvrdio slavlje

Branimir Korać • subota, 09.11.2013.

Nogometaši Šahtara u 16. kolu ukrajinskog prvenstva svladali su u gostima momčad Goverle s 2:0. Pobjedu aktualnog ukrajinskog prvaka potvrdio je hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva...

Nakon poraza u prošlom kolu kod Volyna te remija u Ligi prvaka protiv Leverkusena, Šahtar se vratio na pobjedničke staze. Na gostujućem travnjaku svladao je Goverlu s 2:0 i tako barem privremeno zasjeo na vrh ljestvice.

Nije to bio lagan posao za momčad Mircee Lucescua koja je tek u nastavku utakmice osigurala tri boda.

Prvo je u 54. minuti mrežu domaćeg vratara Nada pogodio Krivcov, a točku na i stavio je hrvatski reprezentativni napadač Eduardo da Silva u 72. minuti.

Eduardo je ponovno utakmicu započeo na klupi te je u igru ušao u 65. minuti umjesto Ferreire. Darijo Srna odradio je svih 90 minuta u sastavu gostiju.