Budućnost slavila protiv Lublina za okršaj s FTC-om za prolaz dalje

Jelena Bagarić • nedjelja, 10.11.2013.

U subotu su se odigrala samo dva susreta Lige prvakinja i oba su bila iz skupine B u kojoj je situacija bila veoma interesantna. Budućnost je trebala pobjedu protiv Lublina, dok je Midtjylland morao pobijediti FTC kako bi osigurao prolaz dalje. Na kraju su obje ekipe uspjele u svojim naumima, te je Midtjylland siguran u glavnoj fazi dok će FTC i Budućnost odmjeriti snage u posljednjem kolu za drugo mjesto u skupini B.

MKS Selgros Lublin – Budućnost 22:30 (12:13)

Podgorička Budućnost silno je u petom kolu skupine B trebala pobjedu protiv Lublina kako bi ostale u igri za prolazak dalje. Taj zadatak je ekipa Dragana Adžića uspješno apsolvirala i sata čeka 17. Studeni i izravni okršaj s FTC-om za drugu poziciju.

Kroz cijeli susret vodila je Budućnost, a u 19. minuti imale su čak šest pogodaka prednosti. No, do kraja poluvremena Poljakinje uspijevaju smanjiti i na odmor odlaze s minimalnim zaostatkom. Međutim, u nastavku je kvaliteta Budućnosti u potpunosti došla do izražaja te su „plave“ upisale vrlo važnu pobjedu.

Odlična je u redovima Budućnosti bila Clara Woltering koja je skupila 19 obrana, dok se u igri istakla Radmila Petrović s osam postignutih pogodaka. Lublin je sa sedam pogodaka predvodila Alesia Mihdailova. Poljskoj ekipi ovo je peti poraz te su bez ikakve šanse za prolazak skupine.

FTC - Rail Cargo Hungaria – FC Midtjylland 25:26 (10:13)

Danska ekipa došla je u Mađarsku samo po jedno, a to je pobjeda koja bi im osigurala prvo mjesto u skupini B i siguran prolaz u glavu fazu. U tvrdoj utakmici i na vatrenom gostovanju Dankinje su došle do slavlja i ispunile su svoj zadani cilj. FTC će se pak za drugo mjesto morati „potući“ s Budućnosti.

Bila je to jedna vrlo izjednačena utakmica u kojoj su Dankinje ipak igrale bolje budući da su znale kazniti pogreške svojih protivnica. Tri minute prije kraja prvog dijela došle su do rezultata 9:12, nakon što je FTC ušao u seriju grešaka. I u nastavku su vodile gošće, no pred kraj su pritisnule Mađarice koje su u 59. Minuti došle na pogodak zaostataka, no napad za izjednačenje nisu uspjele realizirati pa je pobjeda otišla na stranu Midtjyllanda.

Cornelia Nycke Groot sa sedam pogodaka prvo je ime Midtjyllanda u ovom susretu. S druge strane jedan pogodak više postigla je Nerea Pena Abaurrea. Dankinje mirno u posljednjem kolu dočekuju Lublin, dok će FTC morati na vruće gostovanje u Moraču kod Budućnosti.