Trešnjevka i Osijek uvjerljivo slavili, Umag ipak bolji od Zeline

Zvonka Keliš • nedjelja, 10.11.2013.

Subota je ovoga vikenda označila kako je vrijeme za novo, deveto kolo 1. HRL za žene koje je, pak, donijele neke zanimljive rezultate. Ekipa Trešnjevke tako je kod kuće bila uvjerljivo bolja od Vranjica, dok je Zelina s četiri razlike poražena u Umagu. Posljednja ekipa ljestvice, Osijek, je, pak, s +10 svladala rukometašice Splita. I dok je Zamet bio slobodan u devetom kolu, svoje susrete devetog kola Dugo Selo i Sesvete odigrat će u utorak, dok će Samobor i Koka zaigrati u srijedu.

Umag - Zelina 22:18 (9:7)

Rukometašice šestoplasirane ekipe Umaga ove su subote na svom terenu ugostile drugu ekipu 1. HRL za žene te su vrlo dobrom igrom upisale slavlje nad Zelinom s četiri pogotka razlike. Domaća je ekipa bolje krenula u ogled te je povela odmah na startu, a nakon uvodnih 1:0 svoju prednost ubrzo povećava na 4:2. Gostujućoj ekipi nije trebalo dugo da se probudi i poravna rezultat (6:6), no domaće rukometašice do isteka 30. minute ipak bivaju bolje te na predah odlaze s +2 (9:7).

Nastavak susreta donio je povećanje domaćeg vodstva na 14:8 nakon čega se gošće iz Zeline pokušavaju vratiti u susret, no igračice Umaga čvrsto čuvaju stečenu prednost. Do samoga kraja Zelina uspijeva tek smanjiti svoj zaostatak na minus četiri (18:22). Najefikasnija u redovima Umaga bile su Julijana Žuliček i Jelena Vidović s po šest postignutih pogodaka, dok je najbolja kod Zeline bila Stella Mateša također sa šest golova.

Trešnjevka - Vranjic 30:19 (19:11)

Do svoje četvrte pobjede ove sezone rukometašice zagrebačke Trešnjevke došle su itekako uvjerljivom predstavom na domaćem terenu protiv Vranjica koji je svladan s 11 pogodaka razlike. Odmah na startu domaća je ekipa povela 2:0 nakon čega njena prednost vrlo brzo raste na 7:2. Probudila se tada na kratko gostujuća ekipa kako bi smanjila svoj zaostatak, no nije igračicama Trešnjevke trebalo dugo da serijama pogodaka osiguraju vodstvo 15:8, kao i 19:11. na poluvremenu.

Uspjele su se gostujuće rukometašice u nastavku približiti na minus pet (17:22), ali priključak ipak nisu uspjele uhvatiti. Domaće rukometašice tako mirno privode susret kraju te upisuju pobjedu s velikih 11 pogodaka razlike (30:19). Odlična je kod Trešnjevke bila Jelena Blažek s devet pogodaka, dok se kod Vranjica istaknula Marija Ljubičić s osam golova.

Osijek - Split 2010 34:24 (20:11)

Posljednjeplasiranoj ekipi Lige ove je subote u goste stigla ekipa Splita koja se na svom gostovanju nije dobro provela te se kući vratila s porazom s deset pogodaka razlike. U susret s uistinu puno pogodaka postignutih na obje strane bolje je naravno krenula domaća ekipa koja nakon uvodnih desetak minuta igre drži vodstvo 7:3 koje, pak, u nastavku samo dodatno raste. Trudile se tada gostujuća ekipa smanjiti svoj zaostatak te poravnati rezultat, no uspjela se tek približiti na minus četiri (6:10) da bi na kraju prvoga dijela zaostajala velikih devet razlike (11:20).

Drugo poluvrijeme donijelo je dodatno povećanje domaćeg vodstva (23:13, 28:15) na što gostujuće rukometašice jednostavno nisu imale odgovor. Nisu mogle pronaći rješenje za svoje suparnice te se tako kući vraćaju bez novih bodova i s uvjerljivim porazom (24:34). U pobjedu svoje ekipe Lidija Bošnjak ugradila je devet pogodaka, dok su Antea Lisica i Marija Boras za Split zabile po pet golova.