Branimir Korać • nedjelja, 10.11.2013.

Kompletirano je 13. kolo španjolskog prvenstva, a ono je bilo nesretno za Lea Messija i Atletico. Messi je zbog ozljede napustio dvoboj protiv Betisa koji je završen visokom Barceloninom pobjedom dok je Atletico ostao bez pobjede na gostovanju kod Villarreala...

U posljednjoj utakmici kola Betis je na svom stadionu ugostio Barcelonu i upisao težak poraz. Iako je domaćin igrao hrabro i pokušavao doći do pogotka, Barcelona je bila prilično raspoložena.

Hrabri domaćin tako je prvi došao u priliku za vodstvo, ali Valdes je odlično zaustavio pokušaj Juana Carlosa. Nedugo nakon toga iz igre je morao izaći Leo Messi zbog ozljede, zamijenio ga je Andres Iniesta i Barcelona je postala konkretnije.

Do prvog gola stigla je u 36. minuti kada je obrana Betisa reagirala vrlo loše, Pedro je u kaznenom prostoru pronašao, Fabregasa, ovaj Neymara, a Brazilac je lakoćom pogodio.

Slavlje gostiju još se nije niti stišalo, a Barcelona je stigla i do drugog pogotka. Ovaj put Pedro je prešao iz uloge asistenta u ulogu strijelca i odveo je Barcelonu na visoku prednost iako je Betis do tada igrao sasvim solidno.

Na startu drugog poluvremena Betis je u dva navrata opasno zaprijetio, no nije stigao do pogotka, a utakmicu je potpuno prelomio gol Fabregasa u 63. minuti. Ovaj put je Montoya odradio dobar posao i asistirao Fabregasu koji je rutinski zabio za previsoku prednost za dostići.

15 minuta kasnije Fabregas se još jednom upisao među strijelce da bi u samom finišu susreta Dani Alves skrivio kazneni udarac iz kojega je Molina postavio konačnih 4:1.

Ovom pobjedom Barcelona je odmaknula madridskom Atleticu na tri boda razlike nakon što su Madriđani odigrali 1:1 na gostovanju kod Villarreala.

Već u drugoj minuti Atletico je stigao do vodstva kada je nakon ubačaja Juanfrana Mario poslao loptu u svoju mrežu pod pritiskom Kokea.

Nakon vodstva Atletica, igra se preselila na njegovu polovicu, Villarreal je bio aktivniji, ali nije bio dovoljno konkretan.

Ipak, u drugom poluvremenu je uspio izboriti barem bod. U 79. minuti Perbet je ubacio u pet metara gdje su na loptu krenuli Uche i Juanfran, a Uche ju je ipak uspio skrenuti u mrežu Courtoisa.

Opasno je živjela Valencia koja se dva puta vraćala iz minusa. Valladolid je odigrao odličnu utakmicu, imao dva puta prednost, ali je na kraju bio zadovoljan remijem 2:2.

Javi Guerra je doveo goste u vodstvo već u osmoj minuti da bi u 36. Pabon fantastičnim udarcem s 25 metara pogodio za poravnanje.

Očekivalo se da će tu Valencia okrenuti meč na svoju stranu, ali početak drugog poluvremena je bio na strani gostiju. Gilberto Garcia je odmah po povratku iz svlačionice vratio prednost na stranu gostiju, a konačnih 2:2 postavio je ipak u 76. minuti Sofiane Feghouli.

• orangecrush11.11.2013. u 17:44
    Spašava on Barcu već zadnje dvije godine, samo što mnogi to ne žele vidjet s obzirom da povremeno napravi neki glupi kiks koji ga obilježi. Razmisli o ovome: Barcina obrana se smatra njihovom lošom stranom, a svejedno primaju najmanje golova...najzaslužniji za to je upravo Valdes koji iz utakmice u... [više na forumu]
    orangecrush
  • Obrisan korisnik11.11.2013. u 13:25
    Valdes trenutno najbolji na svijetu?!? Ok, svatko ima pravo na svoje mišljenje ali mislim da će se većina složiti sa mnom da se, bez obzira na ovu utakmicu gdje je spasio Barcu kad je bilo gusto, radi o solidnom vrataru, ništa više ni manje.. Klub na nivou Barce može imati i boljeg..
  • Obrisan korisnik11.11.2013. u 13:22
    Kapa dolje "žutoj podmornici" CF Villareal ! Klub iz gradića od 40ak tisuća stanovnika, nemaju niti jednu zvijezdu ili zvučno ime, prošle godine su bili u Segundi i hrabro drže korak s najvećima.. Real je jedva iščupao bod na El Madrigalu, evo ni zahuktani Atletico nije prošao bolje a vjerujem da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.11.2013. u 12:13
    vridna je ova pobjeda,i to opet bez messija takorec...srica za nje jer je dosla ozljeda ponovo prid utakmice reprezentacija pa ce se moc oporavit do sljedece tekme,i dobro je da ne ovise o njemu jer uvik iskoci neko drugi..tata rotira odlicno i tako i nek nastavi,ali niko ne spominje sjajnu... [više na forumu]