Konjuh servirala za finale Dubaija, ali ipak izgubila od Slovakinje Čepelove

Vedran Babić • petak, 15.11.2013.

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh nije se uspjela plasirati u finale ITF turnira u Dubaiju iako je protiv prve nositeljice Jane Čepelove servirala za meč...

U prvom kolu i u četvrtfinalu Ana Konjuh vraćala se "iz mrtvih" do pobjede, no u dvoboju polufinala ona je bila ta koja će imati za čime žaliti.

U svom prvom nastupu na ovako jakom turniru (75.000 dolara) Konjuh je u polufinalu izgubila od prve nositeljice Jane Čepelove iz Slovačke 7:6 (3), 4:6, 7:6 (7).

15-godišnja će Dubrovkinja zahvaljujući ovotjednom rezultatu na WTA ljestvici "skočiti" s 272. na otprilike 243. mjesto, što će joj biti najbolji renking karijere.

Protiv 93. tenisačice svijeta Konjuh je u trećem setu servirala za meč kod 5:4, potom je u tie breaku tog seta spasila tri meč-lopte prije nego što je s 9-7 ipak doživjela poraz.