Branimir Korać • petak, 15.11.2013.

U prijateljskoj utakmici igranoj u Seoulu Južna Koreja bila je bolja od Švicarske s 2:1. Švicarci su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo odradili bez poraza, ali u Seoulu su ipak morali stisnuti ruku domaćinu...

Južna Koreja je uspjela u drugom poluvremenu prijateljskog ogleda u Seoulu protiv Švicarske preokrenuti zaostatak i stići do pobjede 2:1. Švicarci su rano poveli, ali u nastavku su dopustili domaćinu preokret.

Već u sedmoj minuti gosti su stigli do prednosti zahvaljujući golu Pajtima Kasamija i vodstvo su držali sve do rane faze drugog poluvremena. Otvaranje drugog dijela pripalo je gostima i u 59. minuti Hong Jeong-Ho glavom zabija nakon kornera.

Susret je išao prema neodlučenom sve do same završnice kada Južna Koreja u 87. minuti ipak dolazi do pobjede. Lee Keun-Ho je ubacio, a Chung-Yong je glavom poslao loptu u mrežu Diega Benaglija za konačnih 2:1.

Ovo je Švicarcima prvi poraz od svibnja prošle godine kada su izgubili od Rumunjske 1:0.