Sesvete i Zelina preuzele vrh ljestvice, Splićanke prekinule crnu seriju

Vedran Babić • subota, 16.11.2013.

Sve utakmice desetog kola Hrvatske rukometne lige za žene osim Zamet - Samobor odigrane su u subotu. U derbiju kola Sesvete su porazile Trešnjevku te sada zajedno sa Zelinom, barem neko vrijeme, predvode ligašku ljestvicu. Splićanke su prekinule niz od šest uzastopnih poraza, a Koka je bila bolja od Osijeka...

Sesvete Agroproteinka - Trešnjevka 26:20 (14:9)

U derbiju kola odigranom među dvjema ekipama koje su iza sebe nanizale četiri uzastopne pobjede slavile su Sesvete. Trešnjevka je povela u trećoj minuti 1:0, no sve ostalo bilo je u znaku Sesvećanki, koje ovom pobjedom preuzimaju vrh ligaške ljestvice.

U osmoj minuti već je bilo 5:1 i nakon toga gošće više nisu stigle na zaostatak manji od tri gola. Vođene Lanom Franković i Valentinom Blažević Sesvećanke su na poluvremenu vodile 14:9, a najveća razlika bila je devet golova, ostvarena u 54. minuti pogotkom Paule Stopić (25:16). Trešnjevka je 13 minuta prije kraja bila na samo 13 golova, ali je do kraja utakmice, ponajviše zahvaljujući svojoj jedinoj raspoloženoj igračici Jeleni Blažek (10 golova), ublažila poraz.

Franković je za domaće zabila šest golova, Blažević pet, a na vratima je odlična bila Tea Pijević s 15 obrana. Uskočila je i Gabrijela Bešen s tri obrane. Gostujuća čuvarica mreže Janja Golubić nije bila previše raspoložena. Od 33 udarca obranila je samo sedam.

Zelina - Dugo Selo 55 31:20 (12:9)

Zelina je opravdala izrazitu ulogu favorita protiv posljednjeplasiranog Dugog Sela te se pridružila Sesvetama na vrhu ljestvice. Do pete domaće pobjede u isto toliko utakmica Zelinu su vodile Andrea Šerić (7 golova), Silvija Masnić (6) i Iva Livaić (5), od kojih su Šerić i Livaić imale stopostotan šut, te vratarka Simona Hajduk sa 16 obrana.

Gošće su se sasvim solidno držale s puno jačim suparnicama te su u 32. minuti gubile samo dva gola (13:11). No serijom 10-4 Zelina je 12 minuta prije kraja došla do plus osam (23:15) i time riješila sve dileme oko pobjednika. Otpor Dugog Sela bio je slomljen, a rezultat je za gošće mogao biti i gori jer su domaće rukometašice vodile i 31:18.

U osmom ovosezonskom porazu najistaknutije u sastavu Dugog Sela bile su Lidija Sadrić i Ana Marija Peti s po pet golova.

Koka - Osijek 33:26 (16:16)

Veći dio utakmice odigrale su dobro, ali rukometašice Osijeka ipak su doživjele i sedmi ovosezonski poraz. U 19. minuti protiv Koke su vodile 12:9, da bi domaće igračice okrenule na 16:14 u svoju korist. No dva uzastopna gola Jelene Crnov dovele su Osječanke do izjednačenja uoči polaska na odmor.

Na pogon nezaustavljive Ivane Dežić (12 golova iz 14 pokušaja) Koka se u drugom dijelu počela odvajati, no Osječanke su konstantno bile tu negdje i nisu se predavale. U 47. minuti gošće su smanjile na dva razlike (25:23) i tu je njihov otpor prestao. Preostali dio utakmice Koka je dobila rezultatom 8:3 za svoju četvrtu pobjedu.

Osim spomenute Dežić, zapaženu je partiju za Koku odigrala i Tea Jalušić (8 golova). Na vratima je Marija Karaula obranila samo tri udarca, no zato je odličnu rolu odigrala Željka Franić obranivši 13 lopti. U sastavu Osijeka Crnov i Lidija Bošnjak zabile su po šest golova.

Split 2010 - Umag 29:25 (15:13)

Rukometašice Splita 2010 prekinule su niz od šest uzastopnih poraza i stigle do svoje treće pobjede u sezoni. Pobjeda Splićanki tim je vrjednija što je ostvarena protiv Umaga, koji je u prošlom kolu nanio prvi poraz Zelini.

Domaće su rukometašice bolje otvorile susret, no sredinom prvog poluvremena gošće su počele okretati rezultat u svoju korist. Žuliček je u 21. minuti pogodila za prednost Umaga 11:9, a onda su Splićanke uzvratile serijom 9-2 za vodstvo 18:13 početkom drugog dijela. Split 2010 je držao komfornu razliku od tri ili više golova te je rutinski uspio privesti utakmicu kraju. U 54. minuti Umažanke su bile na minus tri (25:22), no četvrti ovosezonski poraz nisu mogle izbjeći.

Najraspoloženije u redovima pobjedničke ekipe bile su Antea Lisica sa sedam golova i Venera Surjan s pet. Na vratima je vrlo dobra bila Ivona Stilinović s 14 obrana. Na suprotnoj su strani vratarke Andrea Pavić i Katarina Medved zajedno prikupile samo sedam obrana, a najefikasnije su bile Ana Rajić s osam i Julijana Žuliček s pet golova.