Liga prvakinja - Grupa D, 6. kolo, 17.11.2013, 12:15 h
Podravka Vegeta

Podravka u Španjolskoj poražena, ali izborila prolaz u Kup kupova

Ivana Strahija • nedjelja, 17.11.2013.
Podravka u Španjolskoj poražena, ali izborila prolaz u Kup  kupova

Rukometašice Podravke u Španjolskoj nisu uspjele ponoviti uspjeh iz svoje Koprivnice, no i poraz od -9 bio je dovoljan za nastavak europske sezone...

BERA BERA - PODRAVKA VEGETA 28:19 (11:11)

SAN SEBASTIAN/DONOSTIA - Dvorana Bidebieta Sport Center
Gledatelja: 700
Suci: Stevann Pichon i Laurent Reveret (oba Francuska), EHF delegat: Tomo Vodopivec (Slovenija)

BERA BERA: Temprano (12+1), Acuna; Arrojeria, Arizaga, Ezkurdia, Menendez 3, Dunay, Elorza 5, Etxeberria, Pinedo 5, Ziarsolo 9(7), Cardoso 5, Martinez, Nunez 1, Ederra
TRENER: Imanol Alvarez

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović (-+0), Milenković (6+0); Čović 1, Gavranić 2, Pongrac, Havić 4, Živković 1, Vukojević 2, Nemaškalo, Milanović Litre 3, Dragišić, Vidak, Trifunović 3(3), Poljak
TRENER: Goran Mrđen

SEDMERCI: Bera Bera 7(7), Podravka Vegeta 4(3)
ISKLJUČENJA: Bera Bera 6 minuta (Elorza 2+2, Pinedo 2), Podravka Vegeta 6 minuta (Čović 2+2, Gavranić 2).

Nakon sjajnog susreta protiv norveškog Larvika, Kokice nisu ponovile sličnu igru u San Sebastianu, gdje su protiv Bera Bere tražile očuvanje trećeg mjesta i prolazak u Kup kupova.

Kako je u Koprivnici bilo 29:18, jedina pobjeda Kokica u ovoj sezoni Lige prvakinja, Španjolke su bile svjesne toga da će samo odličnim rezultatom uspjeti nastaviti svoj put u Europi. Tako i kreću u utakmicu, a u osmoj minuti imaju 4:1. No, uz obranu Milenković i pogodak iz penala Trifunović, Podravka je na 4:3 u 12. minuti, a kad su u dvoranu ušli i navijači Podravke, koji su odmah počeli s glasnom podrškom za hrvatske rukometašice, lakše je do izjednačenja, koje postavlja Vukojević na 4:4.

U 17. minuti Podravkašice prelaze i u vodstvo (5:6), a do kraja poluvremena slijedi borba za svaku loptu, no završava s 11:11.

Drugo poluvrijeme međutim nije donijelo nastavak dobrog Podravkinog izdanja. Na početku se gošće još drže solidno, no po 15 odigranih minuta Španjolke dižu tempo i počinju graditi razliku.

19. Podravkin gol zabija Živković u 17. minuti, a do kraja hrvatske predstavnice u Ligi prvakinja ne postižu ni jedan jedini pogodak. Velike su probleme Kokice pokazale u napadu, u kojem nemaju rješenja izvana, gube se lopte i propuštaju napadi, no na koncu je koprivnička družina uspjela izdržati i izgubiti sa "samo" devet pogodaka manje.

Bera Bera je zasluženo slavila, no to je slavlje bilo zamućeno činjenicom da se pobjedom ekipa oprostila od Europe. S druge strane, hrvatska ekspedicija se može veseliti, svjesna da do veljače i prve utakmice u šesnaestini finala Kupa kupova, ima vremena posložiti redove.

• ALGHAZANTH17.11.2013. u 23:14
    Slaba je to ekipa kada u samo jednom poluvremenu uspije pasti na -9.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik17.11.2013. u 21:21
    ....u prvom poluvremenu su igrale odlično, ali u drugom ne kako "kokice" nego kao kokoši...šteta