MAXtv Prva liga, 17. kolo, 24.11.2013, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 8.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Kezele (Rijeka), Kraljević (Zadar)

Osijek i drugi put našao lijek za Hajduk i odnio bod s Poljuda

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 24.11.2013.

Nakon poraza u Gradskom vrtu, Hajduk ni u Poljudu nije našao "protuotrov" za Osijek. Vršajević je doveo Hajduk u vodstvo u prvom dijelu, no ubrzo je Osijek realizirao svoju prvu kontru i uspješno sačuvao svoju mrežu do kraja utakmice...

Osijek je jedna od tek dvije momčadi koje su ove sezone pobijedile Hajduk, pa su Splićani imali i dodatni motiv uoči večerašnjeg okršaja na Poljudu. Stoga su i krenuli žestoko od prve minute, zbili goste u njihov kazneni prostor, ali i brzo "izdušili" nakon 15-ak minuta.

Vodeći pogodak Hajduka stigao je u 23. minuti nakon dubinske lopte Anđelkovića kroz sredinu. Vršajević je pobjegao Novakoviću, izašao oči u oči s vratarom Mikulićem i efektno ga prebacio za 1:0.

Tri minute kasnije Maglica je bio u istovjetnoj poziciji. No, što je uspio desni bek, nije uspio napadač. Vratar Mikulić uspješno je obranio Magličin udarac. U 30. minuti i Kouassi je izbio oči u oči s Mikulićem, no nije bio precizan u traženju bližeg kuta.

A onda - kazna. Iz prve kontre, praktično prvog organiziranog napada na utakmici Osijek je izjednačio. Šorša je jurio po desnom krilu i pravovremeno uposlio Josipa Barišića i sredini, koji pogađa mrežu Hajduka za 1:1.

Do poluvremena još po jedna velika prigoda na svakoj strani. Strijelac Barišić bio je u dobroj poziciji u 35. minuti, no njegov pokušaj glavom s pet metara Kalinić je zaustavio. Na drugoj strani je Kouassi još jednom izašao oči u oči s gostujućim vratarom, ali i to je Mikulić uspio obraniti. Bio je to čisti "zicer" za splitsku momčad.

Tudor nje već na poluvremenu poslao dvojicu novih igrača na teren, Bradarića i Iluridzea, ali nije dobio ništa veću agresivnost koju je očekivao. Njegovi igrači nisu imali pravu ideju kako probiti čvrsti osječki blok, a neraspoložen je bio Kouassi koji je upropastio nekoliko obećavajućih situacija.

Minute su prolazile, a svi pokušaji Hajduka odbijali su se od gostujućeg bloka. U završnim minutama igrala se prava "viktorija" prema osječkim vratima, ali ni ona nije dala ploda. Osječani zasluženo nose bod s Poljuda.