Trešnjevka iznenadila Zelinu, Dugo Selo došlo do druge pobjede

Jelena Bagarić • ponedjeljak, 25.11.2013.

Dva kola prije kraja prvog dijela sezone odigralo se šest utakmica 11. kola koje su bile veoma zanimljive. Umag je po prvi puta ove sezone pokleknuo kod kuće, bolje su bile igračice Koke. Trešnjevka je na svom terenu bila bolja od favorizirane Zeline, dok se Zamet mučio na gostovanju u Osijeku. Iznenađenje su također priredile debitantice u Ligi, rukometašice Dugog Sela koje su svladale Split. Jedinu laku pobjedu izborile su prvoplasirane Sesvete koje su uvjerljivo slavile protiv Vranjica.

Umag – Koka 23:24 (11:11)

Nakon poraza u prošlom kolu na gostovanju kod Splita, Umažanke su po prvi puta pokleknule i kod kuće. Koka je boljom igrom u samoj završnici osvojila dva nova boda, te je preskočila Umag na prvenstvenoj ljestvici.

Utakmica je bila prepuna uzbuđenja i preokreta. Prvo poluvrijeme bolje su otvorile gošće, no kako se prvi dio bližio kraju Umažanke su sve bolje i bolje igrale te su preko Jelene Vidović uspjele izjednačiti u posljednjoj minuti. Serijom od četiri pogotka otvorile su domaće utakmicu, ali nakon devet minuta Varaždinke su uspjele izjednačiti. Tada je krenula prava borba na terenu. Završnica je ipak pripala igračicama Nevena Hrupeca koje su minutu prije kraja povele s 22:24 te riješile pitanje pobjednika.

Koku su sa po šest pogodaka predvodile Ivana Dežić i Larissa Kalaus. Vratarka Koke Marija Karaulaskupila je 13 obrana. Dvije Ane, Jajčević i Rajić postigle su po sedam pogodaka i bile su najbolje igračice Umaga u ovom susretu.

Trešnjevka – Zelina 25:22 (11:9)

Iznenađenje su u Kutiji šibica priredile igračice Trešnjevke koje su slavile protiv Zeline. Kroz skoro cijelu utakmicu vodila je Trešnjevka, a Zelina je samo jednom uspjela izjednačiti, no ne i preokrenuti rezultat na svoju stranu. Trešnjevka se trenutno nalazi na petom mjestu s bodom zaostatka za Samoborom.

Bolja i odlučnija igra igračica Mirana Ognjenovića bila je očita od samog početka. Pet minuta prije isteka prvih 30 minuta imale su velikih šest pogodaka prednosti, no Zelina je do kraja ipak uspjela malo umanjiti tu razliku. U nastavku su gošće sve više pritiskale i u 48. minuti su preko Katarine Šandor došle do izjednačenja (17:17). Međutim, Trešnje su to brzo anulirale. Postigle su tri pogotka, pa su mirno mogle privesti utakmicu kraju.

Obje vratarke su odlično branile, Janja Golubić skupila je 14 obrana, a Simona Hajduk kod Zeline jednu više. U igračkom dijelu su se kod Trešnjevke istaknule Jelena Kajfež i Ana Toth sa po šest pogodaka. Zelinu je predvodila Iva Livaić koja je zabila osam pogodaka.

Osijek – Zamet 24:28 (17:15)

Iako su susret bolje otvorile Osječanke, pobjeda je ipak otišla na stranu favoriziranog Zameta. Osijek je pobjedom mogao pobjeći s dna ljestvice, no ipak je ostao predzadnji s jednakim brojem bodova kao i Vranjic, ali s nešto boljom gol razlikom.

Sve do 44. minute vodile su Osječanke, ali tada rezultat na 20:20 poravnava najbolja igračica Zameta Selena Milošević. U nastavku se igralo pogodak za pogodak sve do 51. Minute kada je Ćamila Mićijević pogodila za 24:24 i time je pokrenula seriju od pet pogodaka Zameta koja je značila i pobjedu.

Milošević je ukupno postigla deset pogodaka, a sedam je dodala Mićijević. U redovima Osijeka istaknule su se Lidija Bošnjak s osam i Anita Miškić sa šest postignutih pogodaka.

Dugo Selo '55 – Split 2010 30:26 (16:11)

Rukometašice Dugog Sela priredile su iznenađenje na svom terenu svladavši favoriziranu ekipu Splita. Splićanke su u prošlom kolu uzele bodove protiv Umaga, no kod posljednje plasiranog Dugog Sela ponovo su pokazale da u gostima ne igraju toliko dobro kao kod kuće.

Želja za bijeg s dna ljestvice kod igračica Dugog Sela bila je očita jer su odlično krenule u susret. Nakon prvih pola sata igre su imale pet pogodaka prednosti, a pokazat će se da je ta prednost za Splićanke bila u potpunosti nedostižna. Pred sam kraj približile su se na tri pogotka, no u posljednjoj minuti Lidija Sadrić pogađa za konačnih 30:26.

Još je jednom odličnu utakmicu odigrala Josipa Mamić koja je zabila deset pogodaka. Slijede ju Ana Marija Peti i Lidija Sadrić sa šest postignutih pogodaka. Kod Splita su se istakle Antea Lisica i Milka Divić koje su postigle po šest pogodaka.

Vranjic – Sesvete Agroproteinka 17:28 (11:13)

Ekipa Vranjica nije imala šanse protiv prvoplasiranih Sesveta koje su dva kola prije kraja zasjele na prvo mjesto ljestvice. Od početka je utakmica bila jednosmjerna. Sesvećanke su kontrolirale susret a kako je utakmica odmicala, razliku su sve više povećavale.

Valentina Blažević s osam pogodaka bila je najefikasnija u redovima Sesveta. Vratarke Bešen i Pijević kombinirano su imale velikih 20 obrana. Vranjic je predvodila Marija Ljubičić sa sedam postignutih pogodaka, vratarka Matea Andabaka imala je 18 obrana.