Njemice u Osijeku uvjerljive protiv Hrvatica

Sportnet • srijeda, 27.11.2013.

U svom novom nastupu protiv najbolje ekipe Starog kontinenta, hrvatska ženska nogometna reprezentacija poražena je u Osijeku od Njemačke rezultatom 8:0.

HRVATSKA - NJEMAČKA 0:8 (0:3)

Kvalifikacije za SP 2015, Skupina 1.
Osijek, 27. studenoga 2013. godine.

Sutkinja: Julija Medvedeva-Keldjuševa (Kazahstan)

Strijelci: 0:1 - Marozsan (12'), 0:2 - Šašić (13'), 0:3 - Marozsan (22'), 0:4 - Mittag (53'), 0:5 - Marozsan (66'), 0:6 - Popp (72'), 0:7 - Marozsan (81'), 0:8 - Bartusiak (90+1')

Žuti kartoni: Lojna (32'), Šašić (45'), Bajramaj (64'), Joščak (65')

Hrvatska: Bačić, Nevrkla, Zlosa, Žigić, Baban, Landeka, Lojna, Gaiser (od 65' Hercigonja-Moulton), Šalek (od 46' Kalamiza), Joščak, Kolar (od 86' Cepernić)
Izbornica: M. Damjanović

Njemačka: Schult, Schimdt, Bartusiak, Maier (od 76' Kemme), Krahn, Kessler, Marozsan, Leupolz, Mittag, Šašić (od 46' Popp), Bajramaj (od 69' Behringer)
Izbornica: S. Neid

Nakon izvrsnog otpora šesterostrukim europskim prvakinjama u Frankfurtu, gdje su krajem listopada na poluvremenu imale 0:0 da bi naposljetku primile samo četiri pogotka, Hrvatice su se Njemačkoj opet suprotstavile na stadionu Gradski vrt u Osijeku. Pred nekoliko stotina gledatelja, na terenu koji je prije početka susreta dobro očišćen od snijega, Njemice su još jednom dokazale klasu.

Njemačka je veliku prigodu za vodstvo propustila u devetoj minuti, kada je Bajramaj izvela kazneni udarac nakon prekršaja Nevrkle na Maier. No, lopta je završila pored desne vratnice.

Ipak, pobjednik je odlučen već u narednih desetak minuta. Prvo je Marozsan pogodila na asistenciju Kessler, a već u sljedećoj minuti precizna je i Šašić za udvostručenje prednosti.

Na 3:0 povisila je Marozsan u 22. minuti, a ista je igračica početkom drugog poluvremena preuzela ulogu asistentice. Četvrti je pogodak Njemačke bio djelo Mittag.

Marozsan je svoj hat-trick upotpunila u 66. minuti, da bi nedugo poslije na 6:0 povisila Popp, koja je na odmoru ušla u igru s klupe za pričuve. Marozsan je u 81. minuti stigla postići i svoj četvrti gol, a visoki trijumf Njemačke dovršila je kapetanica Bartusiak na početku sudačke nadoknade vremena.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra 9. travnja 2014. godine, kada će gostovati u Rusiji. Njemačka vodi na tablici sa svih pet pobjeda i gol-razlikom 40:0.

• cameosis09.12.2013. u 09:37
    ostavimo se tih "rasnih" bljuvotina, inače će izaći na vidjelo da su dvije trećine "hrvata" potomci nekih plemena iz mongolije ... to su sve njemice, neka pati kome smeta.
    cameosis
  • ZEEBANCIA28.11.2013. u 09:50
    Od svih Njemačkih igračica koje su nam dale golove jedino ona što ima PODNEVNO (Mittag) prezime je Njemica. Sve ostale golove dale su "naturalke", a prave Njemice su tu bile da popune ostala mjesta u sastavu.