MAXtv Prva liga, 18. kolo, 29.11.2013, 18:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek, gledatelja: 800
Suci: Vidulin Marin (Kanfanar) Kezele Robi (Rijeka) Radošević Ivica (Gospić)

Osijek propustio priliku pobjeći danas odličnom Hrvatskom dragovoljcu

Iz Osijeka: Mario Katušić • petak, 29.11.2013.

U prvom susretu 18. kola prvenstva Osijek i Hrvatski dragovoljac podijelili su bodove u jednoj zanimljivoj utakmici u kojoj nije nedostajalo pravih prigoda. Gosti su poveli pogotkom Sivonjića, Škorić je izjednačio, a na kraju su bijelo-plavi mogli i do pobjede, no veliku priliku promašio je Ljubojević.

Marin Jakšinić
60'
10
Mario Rašić
69'
26
Dražen Jelić
82'
Davor Mladina

Utakmica između dvije posljednje plasirane momčadi prvenstva započela je pred rijetko malim brojem gledatelja, a hladno vrijeme je uzrokovali to da je igračima bilo potrebno oko 15 minuta da „zagriju motore“. U 14. minuti vidjeli smo prvu ozbiljniju priliku kada je Stipe Bačelić-Grgić šutirao glavom, no točno u Zvonimira Mikulića. Dvije minute kasnije isti igrač dobro šutira s 20-ak metara, no lopta odlazi pokraj gola, a samo minutu nakon toga Danijel Zlatar prolazi po desnoj strani i onda šutira iskosa točno u Mikulića.

Pritisak gostiju urodio je najboljom prilikom susreta u 20. minuti, kada nakon gužve u kaznenom prostoru Ilija Sivonjić šutira škaricama, a Andrej Lukić čisti glavom s gol linije. Prvi šut bijelo-plavih vidjeli smo tek u 30. minuti, no Nikola Mandić je iz daljine pucao neprecizno. No, u 34. minuti Osijek je mogao do vodstva. Tomislav Šorša je s desnog krila odigrao povratnu loptu za kapetana Hrvoja Kurtovića koji šutira, a fenomenalnom obranom se iskazuje vratar Dragovoljca Ivan Čović koji vadi loptu ispod grede.

Do odmora je svaka momčad zaprijetila još jednom. Za goste je iz okreta probao Bačelić-Grgić, no preko vrata, dok je najbolju priliku prvog dijela imao Josip Barišić koji je u posljednjim trenucima susreta prebacio vrata, iako je bio sam na pet metara od gola.

U drugi dio ušlo se bez izmjene, a prvi prijete gosti nakon pet minuta, kada je Dino Kluk lukavo pokušao iskosa, no pogodio vanjski dio mreže. A onda u 57. minuti Sivonjić prvo iz okreta šutira centimetre kraj gola, da bi minutu kasnije doveo svoju momčad u zasluženo vodstvo. Sven Jajčinović poslao je loptu u prostor, Sivonjić bježi neodlučnom Lukiću i ispod Mikulića šalje loptu u mrežu. A samo četiri minute kasnije Sivonjić je u još jednoj sjajnoj prilici. Ubačena lopta je prošla kroz kazneni prostor, došla do napadača gostiju koji sa par metara neometan šalje loptu u Mikulića.

Nakon toga se Osijek budi, Karlo Lulić u prvom napadu nakon ulaska upošljava Josipa Barišića, no ovaj s prve vratnice šalje loptu točno u Čovića. Dragovoljac je pokušao u 73. minuti kada Bačelić-Grgić iz daljine pogađa gredu, a minutu kasnije je Osijek mogao do izjednačenja, no ponovno je neprecizan bio Barišić, koji s ruba peterca glavom šalje loptu preko gola.

U 79. minuti napokon izjednačenje. Mile Škorić koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru, primio je jednu loptu u kaznenom prostoru gostiju, prošao kroz šumu braniča te iskosa snažno pogodio kroz noge vratara Čovića. Dvije minute kasnije Osijek je mogao do pobjede. Antonio Pavić ubacio je u lijevog krila, lopta na drugoj vratnici pronalazi samog Gorana Ljubojevića, no iskusni napadač Osijeka promašuje nemoguće.

Do kraja susreta je Osijek pokušao napasti i stisnuo, dok su gosti čekali kontru, no nitko nije došao do prave prilike i susret je završio rezultatom 1:1. Dragovoljac je tijekom susreta bio konkretniji, Osijek se probudio tek nakon primljenog pogotka, nakon izjednačenja je bio i bliži pobjedi, no dojam je da je ovaj rezultat na kraju najrealniji, iako je po prikazanom moglo biti više pogodaka u obje mreže. Osijek je na ovaj način ostao ispred svojih današnjih gostiju, koji imaju utakmicu manje.