Vrlo dobar nastup Tomislava Ružića u gostujućem slavlju Bešiktaša

Branimir Korać • subota, 30.11.2013.

U osmom kolu turskog košarkaškog prvenstva Bešiktaš je gostovao kod Olin Edirnea i upisao pobjedu 86:79. Važna je to pobjeda za istanbulsku momčad koja nije dobro ušla u sezonu i u prvih sedam kola imala je tek dvije pobjede...

Bešiktaš je stigao do vrijednih bodova u osmom kolu turskog košarkaškog prvenstva. Istanbulska momčad slavila je u gostima kod Olin Edirnea 86:79 te tako upisala treće ovosezonsko slavlje.

Prilično razočaravajuć je bio početak sezone za Bešiktaš koji je doduše slabiji nego prošle sezone, ali unatoč tome je očekivao koju pobjedu više. Slavljem kod Olin Edirnea, u klubu se nadaju kako bi mogla krenuti pozitivna serija.

Dvoboj je riješen u posljednjoj minuti u kojoj je Olin Edirne ostao bez poena, a Bešiktaš je napravio seriju 9:0 koja ga je odvela do pobjede. Gaines, Topaloglu i Lofton uspjeli su napraviti ono što nisu domaći igrači i odveli su Bešiktaš do slavlja.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji je bio Chris Lofton sa 17 poena (5/10, trica 5/9), a najbolju utakmicu sezone odradio je Tomislav Ružić koji je za 22 minute ubacio 16 poena (7/7 za dva) uz po tri skoka i asistencije. Colton Iverson je dodao 12 poena (4/9) i 11 skokova.

Kod Olina Darius Washington je ubilježio 22 poena (5/12) uz šest skokova, a po 17 poena i pet skokova dodali su Erol Cinko (4/8) i Torin Francis (6/9).