Zimski sportovi

Medveščak preživio lošiji ulazak u utakmicu i visoko slavio u Novokuznjecku

Branimir Korać • ponedjeljak, 02.12.2013.

Hokejaši Medveščaka daleku turneju otvorili su na najbolji mogući način. Nakon puta od više od 4500 kilometara, Medveščak je u Novokuznjecku slavio s uvjerljivih 5:1...

Daleka turneja za Medveščak je krenula u Kemerovu, bliže Aziji nego Europi, u Novokuznjecku gdje ga je čekao domaći Metalurg. Iako je iza njih bio naporan put i promjena vremenske zone, Medvjedi su uspjeli slaviti i to vrlo uvjerljivo.

Problema je bilo i to u početku susreta u koji Medvjedi nisu najbolje ušli. Domaćin je krenuo bolje, pritiskao je, no Mark Dekanich je odradio sjajan posao i zadržao Medveščak u igri.

Kada Metalurg nije iskoristio svoje prilike, krenulo je kažnjavanje od strane Medveščaka. U 12. minuti Ilja Sorokin je prvi put vadio pak iz mreže i to nakon gola Michaela Ryana, neposredno nakon povratka isključenog Ryana Vescea.

Četiri minute kasnije Medveščak je podignuo prednost na 2:0, a ovaj put je strijelac bio Bill Thomas za ugodno vodstvo nakon prve trećine.

U drugoj trećini Medveščak je bio na teškom iskušenju na samoj sredini tog razdoblja kada je minutu i pol igrao sa samo trojicom igrača poslije isključenja Hugha Jessimana i Alana Letanga. Kada su to izdržali, Medvjedi su vrlo brzo uzvratili i trećim golom, ovaj put Jessiman je prevario domaćeg vratara.

U posljednju trećinu domaćin je krenuo s novim vratarom, Sorokina je zamijenio Nikita Ložkin, no to nije donijelo neke rezultatske promjene na bolje za domaćina, čak štoviše.

U 52. minuti Boyd Kane je bio strijelac četvrtog gola za Medveščak da bi peti i svoj drugi u 58. minuti postigao Ryan.

Svega devet sekundi prije kraja Metalurg je uspio smanjiti na konačnih 5:1 i tako spriječiti Dekanicha da dođe do shutouta, a strijelac je bio Ansel Galimov.

Nakon Novokuznjecka, Medveščak odlazi u Novosibirsk gdje će u srijedu također od 13 sati igrati protiv domaćeg Sibira.

KHL:
Metalurg Novokuznjeck - Medveščak 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

• :))03.12.2013. u 16:35
    @Vjeran, mislim da je tako napisao zato sto se grad nalazi na granici kontinenata (na donjem istocnom djelu Urala) i po polozaju na karti ispada da je blizi Aziji nego Europi. I odlicno da je i tablica napokon tu
    :))
  • Vjeran03.12.2013. u 08:20
    "Daleka turneja za Medveščak je krenula u Kemerovu, bliže Aziji nego Europi..."Branimire, ovo je Sportnet. Zar su u Africi igrali? Ili postoji neka "neutralna trećina" između Europe i Azije?Što se tekme tiče, odlično. Stvarno šteta za taj gol ali zapravo je ugodno kad "cjepidlačimo" oko takvih... [više na forumu]
    Vjeran
  • Komandant Mark02.12.2013. u 20:08
    poredak tj. ljestvica vam ne štima
    Komandant Mark
  • Obrisan korisnik02.12.2013. u 19:11
    Jako, jako lijepo. Ne treba uopće gledati na protivnike, samo treba marljivo sakupljati bodove. Lagano se prigližavamo zadnjoj trećini tekmi u regularnoj sezoni i mislim da će na zapadu do kraja biti knap. Zato treba uzeti bodove gdje god se može.
    Bravo Medvjedi! Nakon ove tekme Medveščak ima 51 bod iz 33 utakmice.