Josip Tolić • utorak, 03.12.2013.

U prvoj utakmici 14. kola Premier lige koje se igra ovaj utorak i srijedu Crystal Palace na svom je terenu svladao momčad West Ham Uniteda u londonskom srazu i tako se, barem privremeno, maknuo s posljednjeg mjesta na tablici.

Momčad Crystal Palacea upisala je tek treću prvenstvenu pobjedu u 14. pokušaju ove sezone. Na vlastitu terenu Orlovi su bili bolji od West Ham Uniteda 1:0. U redovima gostiju nije bilo povremenog hrvatskog reprezentativca Mladena Petrića.

Najvažniji trenutak na utakmici dogodio se tri minute prije velikog odmora. Nakon udarca iz kuta Barry Bannan ubacio je s desnog boka, a na petercu bivši napadač Arsenala Marouane Chamakh glavom pronalazi suprotni kut i postiže svoj drugi gol otkako je ovog ljeta došao na Selhurst Park.

Iz polukontre u šestoj minuti nastavka Puncheon je pogodio vratnicu, a već u idućem napadu Cameron Jerome propustio realizirati čistu situaciju "jedan na jedan" s Jussijem Jääskeläinenom.

Čekićari su najbliže pogotku bili u 63. minuti kada je mrežu zatresao Stewart Downing, ali pomoćni je sudac prije toga signalizirao sumnjivo zaleđe.

Crystal Palace pobjedom se pomaknuo s 20. na 19. mjesto barem na 24 sata, dok je West Ham ostao na nesigurnoj 15. poziciji. U srijedu se igra preostalih devet utakmica 14. kola među kojima je najzanimljiviji ogled Manchester Uniteda i Evertona na Old Traffordu.