Vrlo dobri nastupi Popovića i Lalića u pobjedama svojih momčadi

Milan Kosanović • srijeda, 04.12.2013.

Popodnevni program u Eurokupu bio je vrlo zanimljiv i ponudio je niz kvalitetnih utakmica. Najuvjerljiviji je bio Unics koji je demolirao Kalev, a od hrvatskih igrača istaknuli su se Marko Popović u dresu Himkija te Jure Lalić u dresu Lukoila...

Skupina A

Le Mans je u Pragu bio bolji od Nymburka 71:69 i tako ostao u igri za prolaz. Tijekom susreta gosti su ostali bez DaShauna Woodsa zbog frakture lije ruke, no uspjeli su doći do pobjede koju je u samom finišu osigurao Vaughn Duggins. Kod gostiju su bolji od ostalih bili Reyshawn Terry sa 16 poena (7/14) i Duggins s 13 poena (4/8) i pet asistencija. Kod domaćina Radoslav Rančik je ubacio 19 poena (6/13) uz sedam skokova, a Dylan Page 15 poena (6/10) uz sedam skokova.

Skupina E

Utakmicu s dosta serija na obje strane odigrali su Himki i Hapoel iz Jeruzalema, a na kraju su kao pobjednici izašli igrači Himkija. Odnijeli su pobjedu 85:73 u susretu u kojem je presudila njihova bolja igra u posljednjoj četvrtini. Uoči nje Hapoel je imao i prednost, ali Himki je serijom na kraju treće i na početku posljednje četvrtine odlučio pobjednika. Odličan je bio Paul Davis s 22 poena (9/14) i osam skokova kao i Marko Popović koji je za 27 minuta ubacio 14 poena (0/1 za dva, 4/8 za tri) uz pet skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte. Krešo Lončar je za 11 minuta dodao četiri poena (1/3 za dva) i dvije asistencije. Kod Hapoela Artsiom Parahuski je upisao 19 poena (7/14) i pet skokova.

Domaću pobjedu ubilježio je Lukoil svladavši Karsiyaku 74:64, međutim po svemu sudeći ta pobjeda će mu malo značiti. Iako je Karsiyaka s Himkijem u borbi za prvo mjesto u skupini, u Soriji je razočarala i zahvaljujući ponajprije velikom broju izgubljenih lopti otišla je u poraz. Prvo ime kod domaćina bio je Alando Tucker s 18 poena (7/18) i osam skokova, Božidar Avramov je dodao 14 poena (5/10), a Jure Lalić za 28 minuta deset poena (2/5 za dva) i sedam skokova. Kod Karsiyake Bobby Dixon je ubilježio 20 poena (5/10, trica 5/8).

Skupina F

Katastrofalnih prvih 20 minuta PAOK-a odnijeli su Grcima svaku priliku za slavlje u Ankari. Domaćin je pod svaku cijenu trebao pobjedu za ostanak u igri za prolaz, pokazao je da ga i zaslužuje svojim nastupom u prvom poluvremenu u kojem je razbio Grke s 48:18. U nastavku je bilo samo pitanje tehnike dovršiti posao. Clay Tucker je kod domaćina upisao 24 poena (8/18) uz pet asistencija, Kristaps Valters je dodao 15 poena (5/9) uz sedam asistencija, Vanja Plisnić 11 poena (3/5) uz šest skokova, a Vladimir Golubović 12 poena (5/9) uz 13 skokova. Kod poraženih Giorgos Bogris je upisao 19 poena (8/14), a DJ Cooper 15 poena (5/11), 13 asistencija i sedam skokova.

Skupina G

Unics jer potpuno nadigrao, pregazio i razbio momčad Kaleva svladavši je na svom parketu s čak 94:44. Neporažena momčad skupine G niti u jednom trenutku nije niti dopustila gostima na bilo kakvu drugu misao osim kako izbjeći što veću katastrofu. Već nakon prve četvrtine bilo je 26:7 i bilo je očito u kojem smjeru utakmica odlazi. Još jednom je Unics slavio na krilima Andrewa Goudelocka koji je za 23 minute ubacio 18 poena (6/13), Ian Vougioukas je dodao 17 poena (7/12), a Luke Harangody deset skokova. Kod poraženih Bamba Fall je ubacio 13 poena (4/10).

U dramatičnoj završnici Maccabi je svladao VEF Rigu sa 74:72 i tako osigurao prolazak u Top 32. U posljednjem napadu Donta Smith nije bio precizan, ali je priskočio Ike Ofoegbu i ugurao loptu kroz obruč te donio domaćinu veliko slavlje. U pobjedničkom sastavu Brian Randle je ubacio 16 poena (7/11) uz pet skokova, 16 poena je dodao i Dagan Yivzori (6/9), a Smith je upisao 11 poena (3/9), devet skokova i pet ukradenih lopti. Kod Rige Kristaps Janičenoks je upisao 17 poena (5/11) i pet asistencija, a Arturs Berzins 12 poena (5/7) i osam skokova.

Skupina H

Pobjedom protiv Radničkog 81:68 Spartak je zadržao šanse za prolazak skupine.Kragujevčani hendikepirani za neigranje nediscipliniranog Yaroua igrali su dobro do početka drugog dijela, ali nakon toga je domaćin preuzeo stvari u svoje ruke i otišao do pobjede. Jaroslav Koroljev je susret završio s 20 poena (8714) i sedam skokova, Donald McGrath je dodao 18 poena (7/11) i sedam asistencija, a Jared Homan 13 poena (6/11) i 13 skokova. Kod Radničkog Nikola Kalinić je ubacio 14 poena (6/9) uz sedam skokova, a Marko Marinović 14 poena (5/14) uz 11 asistencija.

Vrijednu pobjedu upisao je Panionios koji je u gostima nadigrao Klaipedu. Domaći Neptunas nije imao nikakvog odgovora na odličan duet gostiju Marca Cartera (29 poena, 10/13, trica 5/6, sedam asistencija) i Erricka McColluma (20 poena, 8/14, osam asistencija i pet skokova) koji je potpuno uništavao domaću obranu. U sastavu Neptunasa bolji od ostalih bio je Justas Sinica koji je upisao 19 poena (7/12, trica 5/10).