Popović predvodio Himki do sedme pobjede u VTB ligi

Branimir Korać • subota, 07.12.2013.

Košarkaši Himkija i dalje imaju stopostotan omjer u VTB ligi. U sedmoj utakmici upisali su i sedmu pobjedu svladavši ovaj put Astanu s 96:75, a prvi strijelac susreta bio je Marko Popović...

Očekivani rasplet dogodio se u susretu VTB lige između Himkija i Astane. Stopostotni Himki ugostio je posljednjeplasiranu momčad skupine Astanu i glatko je slavio s 96:75.

Astana je slomljena tek u drugom poluvremenu nakon što se uspjela vratiti iz rezultatskog minusa.

Na početku druge četvrtine Himki je imao 28:18 i izgledalo je da će brzo riješiti pitanje pobjednika, međutim Kazahstanci su se vratili i ubačajem Lionela Rusha čak su i poveli u završnici prvog poluvremena.

U 25. minuti Astana je vodila 52:49, ali nakon toga kreće serija domaćina koji radi 13:2 i preuzima kontrolu nad utakmicom. U posljednjoj dionici ta je prednost dodatno rasla i na kraju je Himki slavio s visokih 96:75.

U pobjedničkom sastavu Marko Popović je za 24 minute ubacio 16 poena (1/2 za dva, 4/5 za tri) uz pet asistencija i četiri skoka, Egor Vjalcev je dodao 14 poena (6/9) i šest skokova, a Krešo Lončar je za devet minuta ubacio četiri poena (2/5 za dva) uz dva skoka. Kod Astane po 14 poena su ubacili Jerry Johnson (7/10, pet asistencija), Lionel Rush (6/13) te Branko Cvetković (5/14).