MAXtv Prva liga, 19. kolo, 08.12.2013, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Marko Matoc, Siniša Premužaj, Goran Loparac, i Zlatko Šimčić
Marko Dugandžić 17'
Osijek

Dinamo bez problema savladao Osijek i zadržao vodeću poziciju

S Maksimira:Ante Dubravac • nedjelja, 08.12.2013.

U sklopu 19. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Osijek. Uz potpunu dominaciju svih 90 minuta domaćini su bez puno muke došli do pobjede rezultatom 4:1.

Nakon dva uzastopna dvoboja s Hajdukom nogometaši Dinama na Maksimiru su dočekali Osijek te su tražili novu pobjedu kojom bi se zadržali na vodećem mjestu prvenstvene ljestvice te održali dobru atmosferu u momčadi.

Od prve sekunde Dinamo je potpuno preuzeo inicijativu i pritisnuo goste iz Osijeka koji su vrlo teško zadržavali loptu u svom posjedu dulje od nekoliko sekundi. Već u drugoj minuti lijepo prolazi Ademi, ali njegov udarac nije dovoljno precizan kao niti pokušaj Zvonka Pamića četiri minute kasnije.

Bolji ulazak u susret Dinamo je naplatio u devetoj minuti kada je Halilović izveo korner s desne strane, gostujući vratar Mikulić odbija loptu koja pada ispred Fernandesa, a on bez problema zabija za 1:0. Međutim već u 17. minuti Dugandžić je iskoristio veliku pogrešku Zelenike kojemu je lopta ispala iz ruke pa gostujućem napadaču nije bio problem zabiti za 1:1.

Već u idućem napadu Pamić prolazi po desnoj strani, vraća povratnu loptu za Beqiraja koji s pet metara puca visoko preko gola. Nakon tog promašaja igra se malo smirila i nije bilo opasnosti za vratare sve do 33. minute kada je Beqiraj ostavio jednu loptu za Brozovića koji smireno zabija za 2:1 te osigurava aktualnim prvacima mirniji odlazak na odmor.

I nastavak susreta prilikom otvaraju domaćini. Pinto je prošao po desnoj strani i uputio centaršut, u skoku je najviši Fernandes, ali Mikulić izbija loptu u korner. U 55. minuti Ćalušić je pronašao Beqiraja koji lijepo reagira i zabija za 3:1. Nekoliko minuta kasnije dobro je pucao Ugarković, ali se ovoga puta istaknuo i Zelenika koji loptu odbija u korner.

Dinamo je potpuno usporio igru, a malu neozbiljnost u domaćoj obrani pokušao je iskoristiti Barišić čiji udarac brani Zelenika. U samoj Završnici Mamić je u igru uveo Soudanija i Čopa, ali novih promjena rezultata nije bilo sve do sudačke nadoknade kada je Pamić još jednom pronašao Fernandesa koji glavom postavlja konačnih 4:1.

U idućem kolu Dinamo dočekuje Zadar dok će Osijek bodove tražiti protiv Lokomotive.

• Obrisan korisnik09.12.2013. u 13:02
    ne, da si pratio čovjek je rekao da imamo opciju više za beka, a ja sam ga onda cijenio kao beka. znam da je stoper, pa stoga i tako treba gledati njegove igre, međutim, ovdje se radilo o njemu koliko može kao bek, kužiš?
  • Showballs08.12.2013. u 21:19
    Vama nebi pomogla ni da vam je 15. igrač.
    Showballs
  • MalterEgo08.12.2013. u 21:18
    U europi inat nema cijenu! A publika stvarno je 12. igrač! Pošto inat Slavonijo?!
    MalterEgo
  • Showballs08.12.2013. u 21:17
    Dosta naših ofenzivnih igrača ne može proć čunj 1na1, a ti dečku kojem je prirodna pozicija stoper i koji je danas silom prilika igro beka predbacuješ da nije imao prodora 1na1?