Zamet pobjedom nad Umagom do prvog mjesta, preokret Samobora u Osijeku

Vedran Babić, Jelena Bagarić • nedjelja, 08.12.2013.

U pretposljednjem kolu prije zimske stanke (12.) krenuo je drugi krug Hrvatske rukometne lige za žene. Zamet je u gostima slavio protiv Umaga, dok se Trešnjevka na domaćem terenu revanširala Splitu za poraz u prvom kolu. Koka je bila bolja od Dugog Sela, a Samobor je slavio u Osijeku. Zelina je u Solinu kod Vranjica zabilježila uvjerljivu pobjedu...

Umag - Zamet 23:26 (13:13)

Rukometašice Zameta iskoristile su činjenicu što su Sesvete u ovom kolu bile slobodne te su slavljem u Umagu zasjele na vodeće mjesto ljestvice. Riječanke su odlično krenule u susret i na krilima Milošević povela 6:1 i 8:3, no već u 14. Umag je stigao do 6:8. Na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom (13:13), a pogotkom Gašić Umažanke su povele 14:13.

Tada se u gostujućem sastavu počela razigravati Jerčinović te je Zamet u 46. minuti poveo 20:16. Domaće su igračice u završnici dvaput bile na minus dva, no bliže od toga nisu stigle. Plahinek i Stakorić odvele su Zamet na 25:21 i tu je utakmica riješena.

Najefikasnije u ekipi Zameta bile su Milošević i Jerčinović s po šest golova, a vratarke Šegota i Strukar obranile su kombinirano 14 lopti. Riječanke su uz to realizirale svih sedam sedmeraca (Stakorić 4, Milošević 3). Kod Umaga je Rajić zabila šest, a Vidović pet. Izostao je učinak Jajičević, koja je promašila svih šest šuteva.

Vranjic - Zelina 15:27 (5:16)

Rutinskom pobjedom u Vranjicu Zelina se izjednačila na drugoj poziciji sa Sesvetama, od kojih ima utakmicu više. Posljednjeplasirana ekipa lige pružala je otpor samo početnih 6-7 minuta (3:3), a na poluvremenu je već bilo velikih 16:5 za gošće.

Drugo poluvrijeme bilo je samo formalnost. Završilo je s 12 razlike za gošće, koje su dvaput imale i 14 golova viška. Čak deset igračica Zeline upisalo se u strijelce. najviše su zabile Livaić, Madžarac i Masnić, po četiri. Sanader je na vratima obranila 11 udaraca. Najefikasnija kod Vranjica, kojemu je ovo deveti poraz, bila je Božić (4).

Osijek - Samobor 21:25 (12:9)

Nakon prvog poluvremena izgledalo je kako bi u Osijeku moglo doći do iznenađenja u susretu istoimenog domaćina i favoriziranog Samobora. Osječanke su poslije prvih 30 minuta vodile 12:9, da bi početkom drugog dijela otišle i na plus pet (14:9) golovima Miškić i Špoljarić.

No tada se počela buditi gostujuća osovina Lovrić - Čorković - Knježević i Samobor je u 47. minuti poveo 19:17. Ulaskom u posljednjih deset minuta Osječanke su i dalje bile na minus dva, no sve dvojbe oko konačnog ishoda uklonile su Knježević i Milanović-Litre, koje su Samoboru osigurale četvrtu uzastopnu pobjedu.

Spomenuta trojka Samobora postigla je ukupno 17 golova i to uz odlične šuteve (Lovrić 7/8, Čorković 6/10, Knježević 4/4). Prvo ime domaće ekipe bila je Crnov sa šest pogodaka. Osijek ovim porazom ostaje pretposljednji na ljestvici, ali s istim brojem bodova kao Vranjic. Samobor je četvrti s 15 bodova, tri manje od vodećeg Zameta.

Trešnjevka - Split 2010 29:22 (16:12)

Trešnjevka se revanširala Splitu 2010 za poraz u prvom kolu sezone. Na Gripama su Splićanke slavile 24:20, no Zagrebu je Trešnjevka bila puno bolja i zasluženo pobijedila. Nakon početnih 1:0 Splita, domaće su igračice polako počele stvarati sve veću prednost.

Serijom 4-0 Trešnjevka je povela 10:5, a na poluvremenu je bilo 16:12. Početkom drugog dijela Splićanke su dvaput stigle na minus tri, no onda su Zagrepčanke s četiri uzastopna gola otišle na 22:15. Tu je utakmica definitivno prelomljena.

Trešnjevku je do šeste ovosezonske pobjede predvodila Toth sa sedam golova, a značajne su partije odigrale još Kajfež (6) i Jukopila (5). U osmom porazu Splita najbolje su bile Marinović sa šest i Lisica s pet golova.

Dugo Selo 55 - Koka 25:27 (10:15)

Koka je u Dugom Selu stigla do svoje šeste pobjede. Furiozni početak gošćama je donio vodstvo od 8:2 i 11:4. Bio je to početak mirnog razdoblja za Koku, koja je na poluvremenu imala plus pet, a u 35. minuti i ponovno plus sedam (18:11).

Varaždinke su rutinirano privele utakmicu kraju, a domaće su igračice ponajviše zahvaljujući Mamić (10 golova) smanjile na konačnih samo dva razlike.

S deset golova iz 13 pokušaja Mamić je bila najefikasnija igračica utakmice. Dežić sa sedam te Tomašek i Domjan s po šest golova predvodile su Koku.