Zimski sportovi

Velika pobjeda Medveščaka protiv sjajne momčadi iz Kazanja

Sportnet • srijeda, 11.12.2013.

Povratak u Brlog Medvjedi su okrunili zanimljivom utakmicom prepunom pogodaka, čak 11, pobjedom 6:5 nad bivšim dvostrukim prvacima KHL-a Ak Barsom, ali i svojim 100. golom u KHL-u...

Bio je to početak prve trećine kao iz snova. Medvjedima je trebalo samo 22 sekunde da izigraju vratara Ak Barsa Konstantina Barulina i zabiju svoj prvi gol na utakmici. Andrew Murray pucao je prema golu, a Patrick Bjorkstrand samo je malo dotaknuo pak i skrenuo ga ravno u mrežu. Nakon samo 57 sekundi zagrebački oklopnici proslavili su i drugi pogodak zahvaljujući brzoj reakciji kapetana momčadi Alana Letanga.

Iako su nešto više od minute kasnije bivši dvostruki prvaci KHL-a smanjili na 2:1 (Mihajl Varnakov), u četvrtoj minuti ponovo se otvorilo 21-godišnjem Dancu nakon što mu je Murray odlično namjestio pločicu. Bjorkstrand je odmah pucao prema gol, a pak se nekako provukao ispod Barulinova betona u mrežu.

Nakon tog trenutka Medvjede je gol dijelio od 100. u KHL-u, a kako su furiozno krenuli, samo se čekao trenutak kada će i on pasti. U 7:12 minuti igre oglasila se u dvorani truba, a na semaforu se pokazala riječ "goooooool". Pao je i taj 100. gol u premijernoj KHL sezoni, a njegov realizator bio je Hugh Jessiman.

Krajem trećine gosti su malo pritisnuli te su opasno smanjili vodstvo Medveščaka na 4:3, ali već u drugoj dionici, u 25. minuti iz situaciji s igračem više, Jonathan Cheechoo digao je na noge cijelu Ledenu, a četiri minute kasnije to je učinio i Matt Murley za 6:3. No, tih 6:3 nisu bili niti blizu konačnom rezultatu. Momčad iz Kazanja uzvratila je u 34. i 46. minuti, ali vratar Mark Dekanich više od toga im nije dopustio.

KONTINENTALNA HOKEJSKA LIGA

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB - AK BARS 6:5 (4:3, 2:1, 0:1)

ZAGREB - Dom sportova. Gledatelja 5984. Suci: Gofman, Ravodin, Ivanov, Raming.

6:5 BAR Petrov (Tereščenko, 46) PP1

KHL MEDVEŠČAK: Dekanich, Vasiljević, Martinović, Carle, Ryan, Murley, Thomas, Švarny, Foster, Linglet, Vesce, Cheechoo, Popovic, Letang, Kane, Ellison, Jessiman, Nyström, Bjorkstrand, Murray, Glumac.

AK BARS: Barulin, Jaroslavljev, Nikulin, Zaharčuk, Bodrov, Stapleton, Svitov, Varnakov, Golubjev, Pesonen, Kornejev, Tokranov, Heshka, Tereščenko, Svečnikov, Tkačjov, Osipov, Burmistrov, Vincour, Lukojanov, Petrov.

ISKLJUČENJA: Medveščak 14, Ak Bars 28.

UDARCI NA GOL: Medveščak 33, Ak Bars 33.

• Obrisan korisnik12.12.2013. u 08:03
    Apsolutno utakmica dostojna NHL-a. Koliko tempa, klizanja, prekrasnih golova, igranja na tijelo i na kraju dramatične završnice. Posebno mi je drago zbog gola našeg kapetana...I da malo "ukradem" slogan iz jednog drugog sporta...I love this game.
  • damiramida12.12.2013. u 00:14
    Tekma na nivou NHL-a. Brzo, ucinkovito i zanimljivo! Do kraja neizvjesno... Zbog toga se hokej voli!
    damiramida
  • babalu5511.12.2013. u 22:26
    Baš sam ulazija u autobus Spliz Zadar u 6 sati. Kad sam se smistija upalin Max TV to go i vidin slave medvjedi. Reko dobro je brzo su dali gol. kad ono 3:1. Luda utakmica.