MAXtv Prva liga, 20. kolo, 14.12.2013, 15:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 500
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Kraljević (Zadar), Radošević (Gospić)

Lokomotiva povela, Osijek umalo potpuno preokrenuo

Iz Osijeka:Mario Katušić • subota, 14.12.2013.

U Gradskom vrtu odigran je susret 20. kola prva hrvatske nogometne lige između Osijeka i Lokomotive. Iako su gosti vodili na odmoru, Osijek je vrlo dobrim drugim poluvremenom izjednačio, a umalo došao i do pobjede, no na kraju je susret ipak završen rezultatom 1:1.

Susret je bolje i odlučnije otvorila domaća ekipa. Već u drugoj minuti nakon udarca iz kuta pokušava Slavko Bralić, no lopta odlazi preko gola. U 12. minuti Osijek je imao dva pokušaja iz daljine, prvo je Antonio Pavić nakon dugog prodora šutirao u vratara Šarliju, a minut kasnije pokušao je i Frane Vitaić no lopta odlazi pokraj gola.

Nakon toga se dugo nije dogodilo ništa vrijedno pažnje, a onda u 32. minuti su gosti prvi puta zaprijetili golu Osijeka. Mario Šitum je ubacio s lijeve strane, lopta je preletjela cijeli kazneni prostor, došla do Dinka Trebotića koji s 16 metara šutira kraj gola. Dvije minute kasnije dobra prilika i za Osijek, nakon povratne lopte pokušao je Josip Mišić, no točno u Šarliju.

U 39. minuti Lokomotiva je povela, ali uz veliki previd suca Ivana Bebeka. Domagoj Pavičić je rukom uštopao loptu, Bebek se nije oglasio, nakon čega Pavičić prolazi dva igrača Osijeka, ubacuje, a na drugoj vratnici, iz gotovo mrtvog kuta, Petar Mišić volejem pogađa drugi kut vratara Marka Malenice. Prekrasan pogodak Vinkovčanina u dresu Lokomotive, no ostati će u sjeni velikog previda suca Bebeka. Tim rezultatom otišlo se i na odmor.

U drugi dio Osijek je ušao odlučno i otvoreno, a u samom otvaranju je dva puta zaprijetio Frane Vitaić. Prvo je u 50. minuti šutirao slabo kraj gola, ali dvije minute kasnije za pogodak iz slobodnog udarca s 25 metara nedostajali su uistinu centimetri, no lopta je otišla kraj vratnice. Osječanima se otvorena i agresivna igra isplatila u 61. minuti. Borna Barišić je ubacio s lijeve strane, a s gotovo iste pozicije kao Mišić u prvom dijelu, Nikola Mandić, ovog puta glavom, pogađa dalji kut vrata Lokomotive.

Pritisak Osijeka tu nije stao, samo dvije minute kasnije mogli su do vodstva, no udarac Josipa Barišića otišao je preko grede, kao i pokušaj Petra Mišića s druge strane nekoliko minuta kasnije. Domaći su nastavili napadati, no bez pravog zadnjeg pasa, dok je Lokomotiva čekala priliku iz kontre, i gotovo su i došli do pogotka u 87. minuti kada Ante Budimir iskosa šutira pod gredu, no Malenica sjajno brani, kao i također Budimirov pokušaj glavom minutu kasnije. Odmah nakon toga probao i Ugarković no nedovoljno precizno.

Marko Dugandžić u igru je ušao kada je već isticalo dodatno vrijeme i umalo donio pobjedu svom klubu. S lijeve strane ubacio je Karlo Lulić, Dugandžić bježi svom čuvara i s nekoliko metara od gola uspijeva dohvatiti loptu vrhom kopačke, no ona odlazi pored gola. Tako je ova, vrlo dobra i sadržajna utakmica, završila rezultatom 1:1, nekako i najrealnijim prema prikazanom, iako će ostati sporna situacija kod koje su gosti došli do vodstva.