Fenerbahče slavio bez Bogdanovića, Žorić prvo ime susreta

Branimir Korać • subota, 14.12.2013.

U desetom kolu turskog prvenstva Fenerbahče je ugostio momčad Gaziantepa i ubilježio laganu pobjedu 81:66. U utakmici u kojoj nije bilo dvojbi oko pobjednika u domaćim redovima se istaknuo Luka Žorić...

Košarkaši Fenerbahčea imali su "rehabilitaciju" u turskom prvenstvu nakon što su u Euroligi poraženi od Partizana. Iako je Bojan Bogdanović preskočio ovu utakmicu, domaćin nije imao nikakvih problema i slavio je sa 81:66.

Gaziantep se borio i pokušavao što duže ostati u utakmici, ali serija domaćina s kraja prvog poluvremena je bila ključna. Imali su gosti vodstvo 32:31 poslije čega je Fenerbahče napravio seriju 11:0 za vodstvo 42:32 uoči odlaska na odmor.

U drugom dijelu istanbulska momčad imala je konstantno kontrolu nad rezultatom, nije dopuštala gostima da se približe i tako zakompliciraju utakmicu.

Minutažu je u domaćem sastavu dobro iskoristio Luka Žorić koji je za 23 minute ubacio 14 poena (5/9) uz pet skokova, a 14 poena je dodao i Ömer Onan (4/6). U gostujućim redovima također po 14 poena ubilježili su Ernest Bremer (5/11) i Terrico White (5/9, pet skokova).