Regionalna liga (M), 3. kolo, 14.12.2013, 17:45 h
Metalurg Skoplje 27:27 RK Zagreb
RK Zagreb

Metalurg i CO Zagreb remizirali u posljednjoj utakmici sezone

Ivana Strahija • subota, 14.12.2013.

U Skoplju je CO Zagreb više puta vodio, no na koncu je uzeo bod u duelu protiv Metalurga Line Červara. Osvojeni plijen dovoljan je za prezimljavanje na prvom mjestu tablice SEHA lige...

Metalurg - CO Zagreb 27:27 (13:15)

Regionalna liga, 3. kolo

Metalurg: Darko Stanić 7 obrana, Nikola Mitrevski 2 obrane; Goce Ojleski 2, Vančo Dimovski 2, Dejan Pecakovski, Renato Vugrinec 4(2), Goce Georgievski 5, Dejan Manaskov 2, Filip Mirkulovski, Velko Markoski, Zlatko Mojsoski, Nikola Markoski 2, Naumče Mojsovski 4, Pavel Atman 6(1), Nikola Kedžo, Nikola Kedžo

CO Zagreb: Ivan Stevanović 10 obrana, Filip Ivić; Lovro Mihić 2, Luka Stepančić 2, Jerko Matulić 3, Lovro Šprem 2, Teo Čorić, Luka Šebetić 7, Zlatko Horvat 1 (1), Leon Šušnja, Josip Šandrk 5, Josip Valčić 1, Tonči Valčić 1, Stipe Mandalinić, Sandro Obranović 3, Ante Kaleb

SEDMERCI: Metalurg 3/4, CO Zagreb 1/1
ISKLJUČENJA: Metalurg -, CO Zagreb 10 minuta

U Skoplju je u subotu odigrana zaostala utakmica trećeg kola Regionalne lige, a u goste je Metalurgu stigao CO Zagreb. Dva su suparnika pred tjedan dana igrala u zagrebačkoj Areni, a tri su boda pripala Metalurgu Line Červara, i to s uvjerljivih +5. Ovog je puta rezultat po 60 minuta ostao u egalu te će svatko uzeti po bod.

U posljednju svoju utakmicu ove sezone Zagrebaši ulaze dobro i zahvaljujući sigurnim rukama Luke Stepančića, Josipa Šandrka i Lovre Šprema imaju vodstvo u uvodnim minutama susreta. Tada međutim Makedonci povezuju dva napada i prelaze u vodstvo na 4:3 u 10. minuti, a kad je na scenu nastupio Pavel Atman i u nizu triput matirao Zagrebovog golmana, razlika se penje na +4 (8:4).

Bio je to poziv na buđenje gostima iz Zagreba, koje u novi preokret vodi raspoloženi lijevi vanjski Šandrk (5/11), a u 21. minuti na 10:10 izjednačuje Jerko Matulić. Na odmor se ide u plusu za hrvatsku ekipu, pošto Šebetić i Matulić povezuju dva napada i semafor ostavljaju na 13:15.

U nastavku Zagrebaši i dalje vode, no nikako da se odlijepe na sigurniju udaljenost.

Vidjevši kako se gosti neće uspjeti odmaknuti, domaćini ulažu posebni napor da ih sustignu, a to im uspijeva u 48. minuti kad Naumče Mojsovski zabija za 22:22, a potom Goce Georgievski okreće rezultat u korist Metalurga, prvi put u drugom poluvremenu.

Lovro Mihić i Šandrk uspijevaju pronaći put do skopskog gola, pa je u 52. minuti 25:25, a nakon četiri minute mirovanja mreža, slavlje na gostujućoj klupi donosi pogodak Šebetića za novo Zagrebovo vodstvo. Nisu međutim Zagrebaši izdržali do kraja, Georgievski i Renato Vugrinec opet okreću rezultat, ali bod Zagrebu donosi Sandro Obranović, koji zabija u 60. za 27:27.

Iako su se nadali pobjedi, rukometaši Zagreba ugrabili su samo bod, no i on će im donijeti prezimljavanje na prvom mjestu tablice SEHA lige.