Sesvete bolje od Zeline, Samoborke se revanširale Umagu

Jelena Bagarić • subota, 14.12.2013.

Kompletirano je 13. kolo 1. HRL za žene koje je ujedno i posljednje u 2013. godini. Zamet će ovaj dio sezone završiti kao prvi jer ima utakmicu više od drugoplasiranih Sesveta. Zamet je u posljednjem kolu bio bolji od Dugog Sela, dok su Sesvete vrlo lako došle do pobjede u derbiju protiv Zeline. Samoborske Lavice revanširale su se Umagu za poraz iz drugog kola, a Trešnjevka je nakon remija došla do pobjede protiv Koke. U dalmatinskom derbiju Split je slavio protiv Vranjica.

Koka – Trešnjevka 26:31(13:17)

U drugom kolu Koka i Trešnjevka odigrale su neriješeno, no u uzvratu u Varaždinu ipak su slavile gošće i to uvjerljivo. Trešnjevka je ovom pobjedom „skočila“ na četvrto mjesto, dok Koka ostaje šestom mjestu.

Gošće su sve do 16. Minute bile u vodstvu, no tada je Ines Domjan izjednačila na 7:7. Trešnjevka je ponovo povela, ali nakon pet minuta igračice Koke su ponovo izjednačile. Međutim, za preokret nije bilo snage te Trešnjevka s plus četiri odlazi na odmor. U nastavku Koka više nije dobila priliku za izjednačenje ili preokret budući da je Trešnjevka bez problema održavala svoju ostvarenu prednost.

Raspucana je kod Trešnjevke bila Ana Toth koja je postigla 11 pogodaka. Vratarski duo Golubić/Žužić obranio je 12 lopti. Kod Koke najefikasnija bila je Tea Jalušić koja je postigla sedam pogodaka, a po šest su još dodale Ivana Dežić i Iva Tomašek.

Zamet – Dugo Selo '55 28:25 (16:12)

Rukometašice Zameta rutinski su svladali Dugo Selo i zadržale vodeću poziciju u ligi. Gošće su pružile sasvim solidan otpor, no na koncu je kvaliteta domaćeg sastava ipak presudila i Dugo Selo je doživjelo i deseti poraz u sezoni.

Dugo Selo je obećavajuće započelo susret te je u prvih nekoliko minuta u više navrata vodilo s dva razlike. No već do pred kraj prvog dijela Riječanke su odmakle na za njih komfornih plus pet (16:11). Ukupno je Zamet napravio seriju 10-4 od vodstva Dugog Sela 7:6. Bila je to odlučujuća serija jer se nakon toga gošće više nisu uspjele ozbiljnije primaknuti. No, nisu ni dopustile raspad u svojoj igri.

U drugom dijelu domaće su igračice povele i sa šest razlike, no šest minuta prije kraja Dugo Selo je svojom upornošću došlo na samo minus dva (25:23). Ipak, Zamet nije dopustio iznenađenje u završnici. S po šest golova Josipa Jerčinović i Selena Milošević bile su najefikasnije kod domaćih, dok je Dugo Selo predvodila Josipa Mamić s osam golova.

Samobor – Umag 26:25 (12:12)

Rukometašice Samobora revanširale su se Umagu za poraz iz drugog kola. Na svom su terenu minimalno svladale gošće iz Istre te su ovom pobjedom preskočile Zelinu i došle na treće mjesto. Umag pak ostaje na sedmom mjestu s jednakim brojem bodova kao i Split.

Nakon početne izjednačenosti povele su samoborske Lavice i čuvale su je sve do posljednje minute prvog dijela. Tada je Umag serijom pogodaka uspio doći do izjednačenja na samom isteku prvog poluvremena. U nastavku ponovo Samobor preuzima inicijativu i vodstvo za koje je najzaslužnija bila Kristina Pasarić koja je bila izuzetno raspoložena. U 60. Minuti postigla je pogodak za 26:24 i time definitivno riješila pitanje pobjednika u ovom susretu. Ana Jajčević uspjela je još jednom pogoditi mrežu Samobora za konačnih 26:25.

Fantastična Pasarić postigla je ukupno 13 pogodaka iz 14 pokušaja i time je bila najbolja igračica Samobora u današnjoj utakmici. Umag je sa sedam pogodaka predvodila Jelena Vidović, jedan manje upisala je Ana Rajić.

Split – Vranjic 21:19 (10:12)

U Maloj dvorani na splitskim Gripama odigran je derbi začelja između Splita 2010 i susjednog Vranjica. Važnost utakmice osjetila se na izvedbi obiju ekipa. Bilo je puno nervoze i obostranih pogrešaka, no to će na kraju biti sasvim nebitno pobjednicama, Splićankama. Do pobjede ih je vodila Milka Divić s osam golova iz deset pokušaja. Divić je povlačila kada je bilo najteže i kada ni jedna njezina suigračica nije imala odlučnosti preuzeti odgovornost.

Nakon 6:4 Splita u 14. minuti razbranila se gostujuća vratarka Matea Andabak i Vranjic je do poluvremena okrenuo na 12:10 u svoju korist. U tom se periodu igre razigrala i Marija Ljubičić (7 golova na utakmici). Početkom drugog dijela Vranjic je poveo i s tri razlike i bio je na dobrom putu prema drugoj pobjedi. Malo pomalo Splićanke su počele igrati čvršće u obrani i stizati zaostatak. U 44. minuti Divić je dovela Split u vodstvo (17:16), no u 53. Anita Božić zabija za 19:18 Vranjica. Bio je to posljednji pogodak gošći. S dva gola Splićanke su povele 20:19, a pobjedu domaćih potvrdila je Divić pogotkom pred ulazak u posljednju minutu.

Splićanke tako četvrtom pobjedom ostaju osme na tablici s isto toliko bodova te sada ipak lakše dišu. Vranjic je i dalje posljednji s tri boda te mu predstoji teška borba za ostanak u prvoligaškom društvu.

Zelina – Sesvete Agroproteinka 24:31 (10:14)

U gostima kod Zeline Sesvete su uvjerljivo slavile i time anulirale remi iz drugog kola. Sesvete su trenutno druge jer imaju utakmicu manje od prvoplasiranog Zameta, dok je Zelina nakon ovog poraza pala na peto mjesto.

Iako je ova utakmica bila derbi 13. kola taj epitet nije opravdala. Sesvećanke su od početka preuzele inicijativu i uvjerljivo povele. Niti u jednom trenutku susreta rukometašice Zeline nisu uspjele zaprijetiti vodstvu Sesveta koje su odigrale odličnu utakmicu.

Prvo ime Sesveta bila je Lana Franković koja je postigla deset pogodaka. Vratarka Tea Pijević skupila je 13 obrana, a isto toliko je s druge strane imala i Simona Hajduk. U igri je kod Zeline najbolja bila Katarina Šandor sa sedam postignutih pogodaka.