Bogdanović i Žorić pali u Pireju, Simon u produžetku

Bernard Jurišić • subota, 04.01.2014.

Fenerbahče Ülker i Lokomotiv Kuban porazima su otvorili drugi krug košarkaške Eurolige. Klubovi naših reprezentativaca morali su potpisati poraze protiv Olympiakosa i CSKA, a u trećoj je utakmici Bayern uvjerljivo slavio na gostovanju u Kaunasu...

Sjajan niz pobjeda branitelja naslova grčkog Olympiakosa nastavljen je i u drugom krugu Eurolige. 11. pobjedu u 11 utakmica momčad iz Pireja ubilježila je protiv Fenerbahče Ülkera, naših Bojana Bogdanovića i Luke Žorića.

Olympiakos je snažno otvorio utakmicu ubacivši 27 poena u prvoj četvrtini. Grci su Turke držali na odstojanju sve do sredine posljednje četvrtine kad se Fener približio na samo 78:75. No, trica Perperoglua opet je grčku prednost vratila u mirnije vode, a Olympiakos je na koncu slavio s uvjerljivih 95:82.

Vassilis Spanoulis bio je maestralan, ubacio je 28 poena i dodao devet asistencija uz pet skokova. Stratos Perperoglu je ubacio 21 uz pet skokova, dok je kod Fenerbahčea najbolji bio Emir Preldžić sa 17 poena, šest skokova i pet asistencija.

Bogdanović je bio odmah uz njega sa 16 poena, tri skoka i tri asistencije za 36 minuta, Žorić je dobio deset minuta manje i ubilježio 13 poena i pet skokova.

U ruskom okršaju skupine F CSKA je nakon produžetka odnio pobjedu iz Krasnodara. 25 sekunda prije kraja "regularnog" dijela Lihodej je tricom odveo utakmicu u produžetak, a novom tricom na otvaranju produžetka doveo Lokomotiv u prednost 74:71. No, Teodosić je poveo seriju Moskovljana od 13:3 za pobjedu u dodatnom vremenu.

Viktor Hrjapa je bio najbolji u pobjedničkoj momčadi s 15 poena, sedam skokova i osam asistencija, Teodosić je ubacio 16, uz pet skokova i četiri asistencije, Sonny Weems 14, uz pet asistencija. Kod Lokomotiva je Aleks Marić ubacio 12 poena uz 10 skokova, Krunoslav Simon je za 33 minute ubacio devet poena i dodao tri asistencije.

Drugi je krug uvjerljivom pobjedom kod Žalgirisa u Kaunasu otvorio Bayern. Od prve do posljednje minute njemački predstavnik bio je dominantan, slavivši na koncu s uvjerljivih 66:84. Prvo ime kod pobjednika bio je Malcom Delaney s 14 poena i šest asistencija, Heiko Schaffartzik je ubacio 12, uz šest skokova i pet asistencija.