Sevilla
Sevilla 3:0 Getafe
Getafe

Kristijan Musa • nedjelja, 05.01.2014.

Nedjeljni program 18. kola španjolske Primere otvoren je podnevnim susretom između Seville i Getafea na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan. Domaći su upisali uvjerljivu pobjedu od 3:0 te se njome barem privremeno smjestili na šesto mjesto na ljestvici. Posljednji pogodak na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić...

Sevilla je s imperativom pobjede ušla u derbi sredine ljestvice s Getafeom. Na takav način su i ušli u susret na domaćem travnjaku. Imali veći posjed lopte, veću količinu konkretnih i kvalitetnih napada te znatno više udaraca od protivnika već nakon prvog perioda od pola sata.

Sve je to uspješno okrunjeno vodećim pogotkom na utakmici, kojeg je u 34. minuti postigao Victor Vitolo na asistenciju Carlosa Bacce. Pogodak Vitola je ujedno bio i jedini u prvom dijelu te su Andalužani na odmor otišli s minimalnom prednošću.

U nastavku su domaći igrali sličnim ritmom, ne dosputivši Getafeu bilo kakve izgledne prilike, koje bi mogle ponuditi pogodak. Sevilla je igrala ofenzivno i to nagradili novim golom. U desetoj minuti nastavka je Carlos Bacca zabio nakon centaršuta Fazija za dvostruku prednost domaćih.

Od tada je Sevilla igrala nešto opuštenije, bez onoliko mnogo afiniteta prema protivničkom golu, kao što je to do tada bio slučaj. No, 13 minuta prije kraja im je ipak uspjelo dodatno povećati svoju prednost. Tada se Ivan Rakitić riješio svog čuvara i odličnim udarcem pospremio loptu u gostujuću mrežu za potvrdu tri vrijedna boda i povratak na mjesta koja vode u Europu.

Rakitić je odigrao svih 90 minuta i bio jedan od boljih u redovima momčadi Unaija Emeryja.

• Obrisan korisnik06.01.2014. u 16:45
    Ja se nebojim za Raketu gdje god dođe osim u klub koji ima još barem dva takva igrača igrat će sigurno,samo je problem velikih klubova koji nemaju niti jednog takvog igrača zbog toga je tražena roba,po meni najbolje bi bilo da ode ili Napoli ili Liverpool
  • Obrisan korisnik05.01.2014. u 23:17
    Raketa traba ostati u Sevilli. Tu vlada i bogati se. Sjever Engleske je hladan i mokar, usto nece biti hadzija kao u Sevilli gdje je vec legenda. Sunce je para vrjedno......lol
  • Obrisan korisnik05.01.2014. u 19:34
    vesele dobre igre Rakete
  • Obrisan korisnik05.01.2014. u 17:01
    pa ne bih se slozio da su njegove partije u schalkeu izazivale respekt navijaca...cinjenica je da tu nije uspio, a koliko je to do njega samog, koliko do magatha koji ga je drzao u okovima na zadnjem veznom i do ceste promjene trenera, ja ne znam..
  • Sensation05.01.2014. u 16:28
    ispred rakitica su najbolje nogometne godine.. puno ljudi zaboravi koliko je on zapravo mlad. s 18 godina bio desetka legendarnog kluba iz gelsenkirchena, sada vec kapiten seville... vidjet cemo jos puno toga dobrog od njega, sljedecih 4-5 godina bi trebale biti njegove najbolje