Filip Han • četvrtak, 09.01.2014.

U utakmicama osmine finala talijanskog kupa minimalne pobjede upisali su Roma i Udinese. Za pobjedu Rimljana bio je dovoljan pogodak Torosidisa, dok je Udinese bio bolji od Intera pogotkom Maicosuela...

Utakmica Rome i Sampdorije odlučena je u ranoj fazi, već nakon šest minuta igre. S lijeve strane loptu je pred Sampdorijin gol ubacio Dodo, prvi je pokušaj imao Destro i pogodio stativu, no lopta se odbila do Torosidisa koji je neometano zabio za 1:0.

Bio je to jedini gol na cijeloj utakmici, Roma je imala još nekoliko dobrih prilika, no Fiorillo je bio raspoložen na Sampdorijinim vratima, pa je svoju momčad s nekoliko dobrih reakcija spasio od težeg poraza. Tin Jedvaj utakmicu je proveo na klupi Rome.

Četvrtfinale Coppa Italije donijet će tako "poslasticu" u obliku utakmice Rome i Juventusa, dvije najbolje momčadi u Serie A ove sezone. Stara dama već je prije osigurala nastup u toj fazi pobjedom 3:0 protiv Avellina.

u drugoj utakmici dana susreli su se Udinese i Inter. Iako je milanski klub većinu vremena proveo s loptom u svojim nogama i na protivničkoj polovici, nije uspio zabiti pogodak. U 32. minuti pali su i u zaostatak nakon akcije u kojoj je dodavanje Lopeza iskoristio Maicosuel i poentirao za 1:0.

U drugom se poluvremenu na terenu ponovno mogla vidjeti dominacija Intera, no nedostajala je kreacija kojom bi se značajno ugrozio Kelava na Udineseovim vratima. Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa Udinese napreduje u četvrtinu finala gdje čeka boljeg iz ogleda Milana i Spezie.

Mateo Kovačić počeo je utakmicu za Nerazzurre, te igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Botta.