Igor Šestak • srijeda, 15.01.2014.

Dvije utakmice francuskih kupova odigrane su u utorak, a favoriti su bili polovično uspješni. Paris Saint-Germain slavio je na gostovanju kod Bordeauxa i izborio polufinale Liga kupa, dok je Saint-Etienne u Kupu Francuske na jedanaesterce poražen od četvrtoligaša Cannesa.

Momčad Paris Saint-Germaina nastavlja s dominacijom u francuskom nogometu. U utorak je na gostovanju u Bordeauxu slavila s 3:1 i izborila polufinale Liga kupa. Neizvjesna utakmica odlučena je u samoj završnici kad su Parižani postigli dva pogotka i s pobjedom otputovali kući.

Laurent Blanc odlučio se za određene izmjene u početnom sastavu pa su priliku dobili igrači koji manje igraju poput Dignea, Lucasa i Camare. Bio je to sudar klubova koji su po tri puta osvajali Liga kup, a na terenu je postalo zanimljivo tek krajem prvog dijela kad su gosti ozbiljnije pritisnuli. Prijetio je Ibrahimović, a postigao je i pogodak koji je poništen zbog zaleđa. Ipak, Parižani su došli do prednosti i to pogotkom Pastorea u sudačkoj nadoknadi.

Ibrahimovića je na poluvremenu zamijenio Cavani, a Bordeaux je ekspresno stigao do izjednačenja. U tijeku je bila 48. minuta kad je Biyogo Poko zabio za 1:1. Nakon primljenog pogotka PSG je bio bolji, no to nije uspio kapitalizirati do same završnice. Tek u 86. minuti Parižani su mogli odahnuti. Pastore je ovoga puta bio asistent, a Rabiot strijelac. Konačnih 1:3 postavio je Matuidi dvije minute kasnije. PSG je postao prvi polufinalist Liga kupa, a preostala tri bit će poznata u srijedu.

Coupe de la Ligue, četvrtfinale:
Bordeaux - Paris Saint-Germain 1:3

Četvrtoligaš eliminirao Saint-Etienne iz Kupa Francuske

U utorak je odigrana i posljednja utakmica devetog kola Kupa Francuske, a okončana je pravom senzacijom. Saint-Etienne, četvrta momčad Ligue 1, poražena je na jedanaesterce od Cannesa, kluba koji pamti dane u najjačem francuskom razredu, a danas tavori u četvrtoj ligi.

Prvoligaš je u Cannesu istrčao u šarolikom sastavu, no bez obzira na to prvi je stigao do pogotka. U 20. minuti Brandao je pogodio mrežu domaćina, a 0:1 je bio i konačni rezultat prvog dijela. U nastavku domaćini su prvo preko Lenzinija pogodili gredu, a dobru igru naplatili su u 69. minuti kad je Darnet pogodio za izjednačenje. Situacija se za Saint-Etienne dodatno pogoršala u devet minuta kasnije kad je Polomat zaradio drugi žuti karton, no regularni dio utakmice završio je bez pobjednika.

Broj igrača na terenu poravnat je u 112. minuti kad je domaćinima isključen Jamai, a budući da pogodaka nije bilo, o pobjedniku su odlučivali udarci s bijele točke. Domaći vratar Beuve obranio je u prvoj seriji udarac Cohadea, ali je i Cannes propustio zabiti. Gosti su imali priliku za pobjedu nakon neuspješnog udarca Ceriela, ali je Lemoine pogodio gredu. Beuve je potom obranio pokušaj Erdinga, a Rouabah je ostao miran i odveo Cannes u šesnaestinu finala, gdje će igrati protiv Plabenneca, također četvrtoligaša.