Duvnjak: ''Fenomenalna obrana na čelu s Alilovićem je ključ hrvatske pobjede''

Iz Kopenhagena:Danijela Lemaić • petak, 17.01.2014.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u trećem i najzanimljivijem kolu Europskog prvenstva, koje se ovih dana održava u Danskoj, uspješno je svladala ekipu Švedske. Derbi skupine D opravdao je očekivanja, naime, u vrlo napetoj utakmici Hrvati su se tek nakon 50. minute uspjeli odvojiti i privesti utakmicu kraju u svoju korist. Treći susret europske smotre tako su prokomentirali Domagoj Duvnjak te Andreas Nilsson, kao i vratar Johan Sjöstrand.

Hrvatska je trećeg dana natjecanja upisala novu, vrlo važnu pobjedu te u drugi krug natjecanja prenosi velika četiri boda. Na terenu dvorane Brondby tako je bila bolja od izabranika Staffana Olssona i Ole Lindgrena s 25:24 te je, predvođena sjajnim Mirkom Alilovićem i Denisom Buntićem pokazala da je najjača kada je najpotrebnije.

Srednji vanjski i jedan od najboljih igrača svijeta, Domagoj Duvnjak, te vođa hrvatske reprezentacije odlično je otvorio susret sa Šveđanima, naime, prva četiri pogotka stigla su upravo od njega. Riječ, dvije o tome što je točno bilo ključno za hrvatsku pobjedu kazao je potom Duvnjak: ''Prije svega igrali smo fenomenalnu obranu na čelu s Alilovićem i ona je ključ naše pobjede. Bacili smo se na glavu svih 60. minuta i izdržali.''

Švedska pokazala da se može nositi s najjačima

Švedska agresivna obrana dobar je dio susreta zadavala probleme hrvatskom napadu posebice na čelu s vratarom Johanom Sjöstrandom koji je u derbiju skupine upisao velikih 14 obrana te koji se potom osvrnuo na odigranu utakmicu: ''Mislim da smo odigrali doista dobru utakmicu, ali nažalost Hrvatska je bila bolja od nas, pogotovo u posljednjih deset minuta susreta.''

''U drugom krugu nalaze se samo odlične momčadi koje su zbog svoje dobre igre s razlogom tamo. Danas smo pokazali da se možemo nositi i s najvećima jer kao što se moglo vidjeti bili smo u egalu veći dio susreta stoga smatram da imamo šanse za prolaz do polufinala'', za kraj je rekao Sjöstrand.

Nastavio je potom Duvnjak: “ Švedska je odlična ekipa, kao što se moglo i vidjeti. U napadu smo možda bili malo prestatični, previše smo igrali jedan na jedan i nije bilo kretanja bez lopte, ali takva je Švedska obrana koja živi od faula. Sve u svemu ovo je vrlo važna pobjeda jer prenosimo četiri boda.“

''Pred nama su tri teške utakmice za koje se treba dobro odmoriti, ali uvijek imamo snage i znamo da možemo bolje. Mislim da je skupina C s kojom se nalazimo u Aarhusu bila najizjednačenija na Euru, a nama je najvažnije da uđemo u polufinale'', rekao je popularni Dule što Hrvate čeka u glavnom djelu Europskog prvenstva.

Kružni napadač Hamburga i švedske reprezentacije Andreas Nilsson, koji je hrvatsku mrežu zatresao tri puta uz stopostotni učinak, netom nakon susreta kazao je: ''Smatram da smo danas protiv Hrvatske dobro odigrali, naime, imali smo dosta dobru obranu te smo u napadu imali rješenja za hrvatsku obranu sve do 50. minute susreta. Jedan od glavnih razloga našeg poraza je to što su Hrvati imali više kontri i polukontri od nas.''

''U Aarhusu nas čekaju vrlo dobre momčadi i možda smo si malo otežali put, ali ako ćemo dati sve od sebe i igrati kao do sada sve je moguće“, prokomentirao je Nilsson put Švedske koji je čeka u glavnom dijelu natjecanja.