Atletico Madrid nije iskoristio kiks Barcelone, Real Sociedad prosuo dva pogotka prednosti

Ivan Pavić • nedjelja, 19.01.2014.

Atlético Madrid u 20. kolu španjolske Primere ugostio je Sevillu Ivana Rakitića i pobjedom je klub iz Madrida mogao doći na prvo mjesto, ali Andalužani su ipak uspjeli doći do boda. Real Sociedad je nakon što je tokom tjedna prošao u četvrtfinale Kupa, gostovao kod budućeg Sammirovog kluba. Vodili su 0:2, ali Getafe je do kraja utakmice uspio doći do boda. Villarreal je ugostio Almeriju i pobijedio 2:0...

U prvom poluvremenu David Villa uspio je pogoditi za vodstvo domaćih u 18. minuti. Nakon ubačaja iz kuta lopta je došla do Ville koji je poslao loptu u mrežu. Do poluvremena je rezultat ostao nepromijenjen.

Do 72. minute rezultat je i dalje bio 1:0, a tada je Juanfran napravio prekršaj u vlastitom šesnaestercu, a sudac je dosudio najstrožu kaznu za Sevillu. Izvođač je bio Ivan Rakitić, Courtois je pogodio stranu, ali udarac je bio dovoljno precizan i snažan za izjednačenje i konačni rezultat utakmice. Bio je to deveti pogodak Rakitića u ligi.

Veza Vela-Agirretxe odlično je funkcionirala i u samom početku dovela Real Sociedad u prednost 0:2. Prvi pogodak stigao je u četvrtoj, a drugi u 16. minuti. Oba puta Vela je asistirao, a Agirretxe pospremio loptu u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena Getafe je uspio smanjiti razliku pogotkom Rumunja Marice u 28. minuti na asistenciju Escudera. Bivši igrač Real Madrida, Pedro Leon, vratio je Getafe u utakmicu pogotkom za 2:2 u 52. minuti na asistenciju Castra.

U 61. minuti Borja je dobio drugi žuti karton pa je Getafe ostao s igračem manje. Pola sata Real Sociedad nije iskoristio igrača više tako da su momčadi na kraju podijelile bodove.

Villarreal je ugostio Almeriju i došao do vrijednih bodova u borbi za Ligu Prvaka. Iako je krajnji rezultat 2:0, Almeria nije bila bezopasna. Podjednak broj prilika s obje strane, a domaći su tek u 87. minuti postavili konačni rezultat pogotkom Soriana iz jedanaesterca. Prvi pogodak postigao je Uche u trećoj minuti na asistenciju Giovanija dos Santosa.