Dinamo pripreme u Turskoj otvorio porazom protiv Züricha

Branimir Korać • utorak, 21.01.2014.

Prvog dana priprema u Turskoj Dinamo je odmah imao prijateljsku utakmicu. Protivnik je bio Zürich koji je pokazao kako je u ovom trenutku spremniji te je na kraju svladao Modre u sadržajnoj utakmici s 4:2...

Svega dva dana nakon turnir u Njemačkoj i susreta protiv Bayera iz Leverkusena i Fortune iz Düsseldorfa, Dinamo je na „drugom kraju svijeta“ igrao protiv Züricha. U međuvremenu su se spakirali i zaputili u Tursku gdje nastavljaju s pripremama za novu sezone, a već prvog dana ovog dijela priprema zakazali su prijateljski ogled sa švicarskim prvoligašem.

Švicarci s prvenstvom počinju već za desetak dana i Zürich je dalje odmaknuo s pripremama nego Dinamo i to se osjetilo u ovom susretu. Dinamo je vrlo brzo stigao u rezultatski minus i onda je očajnički pokušavao to dostići što mu na kraju nije pošlo za nogom.

U svega dvije minute sredinom prvog dijela mreža Grzegorza Sandomierskog se dva puta zatresla. Prvo je u 21. minuti Davide Chiumiento opalio van 16 metara i precizno pogodio za 1:0, a zatim je dvije minute kasnije Loris Benito pronašao u sredini samog Marka Gavranovića koji podiže na 2:0.

Loša vijest za Zorana Mamića i njegove pomoćnike stigla je već u 25. minuti kada je igru zbog ozljede morao napustiti Jeremy Taravel kojeg je zamijenio Josip Šimunić.

Do kraja prvog dijela Dinamo je propustio dobru priliku za smanjenje zaostatka kada je Soudanijev pokušaj u posljednji trenutak iz praznog gola izbio Portugalac Jorge Teixeira, a kada Modri nisu uspjeli smanjiti, već na početku drugog poluvremena Zürich je povisio prednost.

Brazilac Pedro Henrique je bez problema prevario Dinamovu obranu, a zatim pogodio kut za visokih 3:0.

Bez obzira na (ne)pripremljenost, rezultat je bio vrlo neugodan za Modre koji su krenuli svom silom po spašavanje obraza. U 60. minuti po loptu u mrežu morao je napokon i Yannick Brecher i to nakon što je Duje Čop realizirao kazneni udarac kojem je prethodio prekršaj nad Robertom Murićem.

Vrlo brzo je Čop još jednom bio precizan i smanjio na 3:2 nakon ubačaja Ive Pinta što je dalo nadu u potpuni povratak u utakmicu. Ipak, svi pokušaji Dinama do kraja susreta bili su neuspješni, a Zürich je uspio još i povećati prednost u završnici susreta zahvaljujući golu Stjepana Kukuruzovića.

Treba spomenuti kako su susret ranije završili zbog isključenja s pravom zamjene Šimunić i Tunižanin Yassine Chikhaoui.

Sljedeću pripremnu utakmicu Dinamo će igrati 25. siječnja od 14 sati protiv Sturma iz Graza.

Prijateljska utakmica

Dinamo – Zürich 2:4 (0:2)

Dinamo: Sandomierski, Pinto, Addy, Taravel (od 26. Šimunić), Lima, Ademi, Pavičić, Halilović, Soudani, Rukavina, Beqiraj. (Drugo poluvrijeme: Sandomierski (od 64. Mikulić), Pinto, Addy, Šimunić (od 68. Capan), Lima, Pamić, Antolić, Brodić, Fernandes (od 64. Mamić), Murić, Čop)

Zürich: Brecher, Teixeira, Kecojević, Djimsiti, Schonbachler, Buff, Rikan, Chiumiento, Benito, Etoundi, Gavranović (Drugo poluvrijeme: Koch, Glarner, Kukuruzović, Henrique, Sadiku, Chikhaoui, Kukeli, Kajević, Brunner)

• Showballs22.01.2014. u 01:52
    Bi volio, jel da? Ljubomora je zajebana stvar :)
    Showballs
  • Lovro-ZG21.01.2014. u 20:20
    Previše je stranaca, al nemojmo pretjerivat...
    Lovro-ZG
  • nestashko_nestashni21.01.2014. u 19:08
    više hrvata igra za zurich nego za dinamo..
    nestashko_nestashni
  • Obrisan korisnik21.01.2014. u 18:38
    Pazi kako krece prodaja igraca ala mamic ...u jutarnjem je napisano da je gol za dinamo zabio potencijalni putnik za svjetsko nogometno prvenstvo duje cop ! a tip jos nema ni jedan nastup u repki !!!
  • KORISNIK 00721.01.2014. u 16:51
    svaki malo jaci protivnik ih natambura,glavno da Mamic obecaje proljece i prosipa djecje price