Coppa Italia: Fiorentina preko Siene do polufinala

Filip Han • petak, 24.01.2014.

Fiorentina se plasirala u polufinale talijanskog kupa. U utakmici sa Sienom pružili su solidnu partiju u kojoj Siena nije imala puno prilika, no ipak je uspjela zabiti za izjednačenje. Utakmicu je riješio Compper...

Domaća Fiorentina u prvom je poluvremenu držala loptu kod sebe pokušavajući stvoriti prostor za pogodak. Nije joj to pošlo za nogom sve do 20. minute kada je iz Fiorentinine polovice stigla jedna visoka lopta. Za njom je krenuo Iličić, a Dellafiore ju nije uspio izbaciti što je omogućilo Iličiću da dođe sam pred vratara Farellija i lako zabije za vodstvo.

Rezultatske promjene nije bilo sve do 59. minute utakmice. Siena je dobila slobodni udarac s desne strane šesnaesterca, a ubačaj Valianija glavom je dočekao Giacomazzi, te loptu poslao u dalji kut na što Neto nije mogao reagirati.

Iako je izjednačila iz prekida, Siena je i stradala nakon jednog. U 75. minuti stigao je ubačaj iz kornera s desne strane, a pred vratima se našao Compper koji je udarcem glavom na liniji ostavio zaleđenog Farellija. Bio je to gol za 2:1, nakon čega više nijedna momčad nije uspjela realizirati svoje prilike.

U igru nisu ulazili Ante Rebić i Mato Miloš.

Fiorentina će u polufinalu igrati s Udineseom, dok će drugi par biti Roma i bolji iz susreta Lazija i Napolija.

• Showballs24.01.2014. u 04:21
    Valjda je Rebiću sad jasno da neće dobit previše prilike za igru do kraja sezone i da bi si trebo dobro razmislit jel mu se isplati riskirat SP čekajući priliku. Prvo dovedu Matrija koji odmah igra u prvih 11, a sad kad njega nije bilo ni na klupi, Rebić cijelu tekmu odgleda s klupe.
    Showballs
  • ZooM24.01.2014. u 02:56
    Rebić do minutaže ne može niti u kupu a prva dva napadača Fiorentine već mjesecima van terena, ako misli u Brazil vrijeme mu je za posudbu, teško da će Kovač voditi igrača koji je u prethodnih 5 mjeseci odigrao po minutaži manje od jedne utakmice..