Bernard Jurišić • petak, 24.01.2014.

Dok su sve oči u Hrvatskoj bile uperene u rukometaše, dva košarkaša obilježila su pobjede svojim momčadi u Euroligi. Krunoslav Simon bio je najbolji igrač u velikom preokretu Lokomotiv Kubana, a Zoran Planinić je senzacionalnom tricom preko cijelog terena donio pobjedu Anadolu Efesu...

Trica koju je zabio Zoran Planinić ući će u špice brojnih sportskih TV kanala. Anadolu Efes je pobijedio Armani Milano na nevjerojatan način, tricom hrvatskog igrača praktično sa svoje trice.

Tri sekunde prije kraja utakmice u Istanbulu Talijani su imali prednost 58:60 i slobodno bacanje Langforda. Amerikanac je promašio, Planinić uhvatio loptu, krenuo nekoliko koraka udesno i izbacio loptu preko čitavog terena, a ona se od table odbila u koš i izazvala erupciju oduševljenja u dvorani.

Junak Planinić utakmicu je završio s 8 poena, tri skoka i četiri asistencije za 20 minuta na parketu. Duško Savanović je bio prvi strijelac Efesa s 13 poena, Kerem Gönlum je ubacio 6 uz 14 skokova. Kod šokiranih Talijana najbolji je bio Keith Langford s 18 ubačaj.

Planinić je senzacionalnom tricom oduzeo "naslovnicu" odličnom Krunoslavu Simonu. Čitavih 30 minuta Žalgiris je gospodario parketom u Krasnodaru. Držali su uvjerljivu prednost koja je u 14. minuti iznosila 21:37, na poluvremenu +12 (39:51), a na kraju treće četvrtine još uvijek ozbiljnih 58:65.

Četiri minute prije kraja na semaforu je svijetlilo 67:75. Malo je onih koji su vjerovali da je preokret moguć, a posebno da Žalgiris do kraja više neće upisati ni jedan jedini poen. A dogodilo se upravo to.

Lokomotiv je do kraja utakmice koševima Simona, Bikova i Lihodeja napravio seriju od 13:0, digao deprimirane navijače na noge i posljednji zvuk sirene dočekao uzdignutih ruku. Veliko slavljena ruskoj, zbunjeni pogledi na litavskoj strani, Lokomotiv je režirao gotovo nevjerojatan preokret u zadnje četiri minute.

Krunoslav Simon bio je prvo ime susreta s 21 poenom, 8 asistencija i 6 skokova za 34 minute na parketu. Lihodej je ubacio 11, a ruku su Simonu dala i dvojica Litavaca u ruskim redovima - Kalnietis s 9 poena i 7 asistencija, Jasaitis s 11 poena. Kod Žalgirisa je prvo ime bio Justin Dentmon s 15 poena i 11 asistencija.

U posljednjoj utakmici dana Olympiakos je uvjerljivo slavio kod Laboral Kutxe uz 13 poena i 7 asistencija Vassilisa Spanoulisa, te 17 poena i 6 skokova Matthewa Lojeskog.

Euroliga, Top 16, 4. kolo:

Skupina E: Anadolu Efes - E7 Armani Milano 61:60, Laboral Kutxa - Olympiakos 79:89.

Ljestvica: 1. Barcelona 4-0, 2. Panathinaikos 3-1, 3. E7 Armani 2-2, 4. Unicaja 2-2, 5. Olympiakos 2-2, 6. Laboral Kutxa 1-3, 7. Fenerbahče Ülker 1-3, 8. Anadolu Efes 1-3.

Skupina F: Lokomotiv Kuban - Žalgiris 80:75.

Ljestvica: 1. Maccabi 4-0, 2. CSKA 3-1, 3. Real Madrid 3-1, 4. Bayern 2-2, 5. Lokomotiv Kuban 2-2, 6. Galatasaray 1-3, 7. Partizan NIS 1-3, 8. ŽAlgiris 0-4.

• Obrisan korisnik25.01.2014. u 09:40
    Simon profesor !! MVP cijelog kola. Dogurao je svoju ekipu do pobjede usprkos puno ozljeđenih (Hendrix, Wiliams) i neraspoloženih ( Brown) igrača. Onaj Bykov ima neviđene fizikalije i potpuni nedostatak razumjevanja košarke. Polu-sirovina.
  • gerrard25.01.2014. u 00:49