Hajduk poražen od korejskog Gyeongnama u utakmici s pet golova

Branimir Korać • subota, 25.01.2014.

Hajduk je ovu subotu u Turskoj trebao odigrati dvije pripremne utakmice, a prva koja je odigrana protiv korejskog Gyeongnama, nije završila dobro po Splićane. Korejci su slavili s 3:2...

Subota je Hajduku trebala donijeti dvije utakmice na pripremama u Turskoj, međutim odigrana je samo jedna. Ona druga protiv Amkara iz Perma otkazana je zbog lošeg vremena, a u prvom su Splićani poraženi s 3:2 od Gyeongnama.

Igor Tudor je ponovno mogao biti nezadovoljan realizacijom, ali i igrom obrane koja je kao i protiv Sandhausena spriječila protivnika u stvaranju prednosti pa je Hajduk nakon manje od sat vremena igre zaostajao 3:0.

Mogao je Hajduk prvi doći u prednost i to u 26. minuti kada je u korejskom kaznenom prostoru srušen Dino Mikanović, međutim Anton Maglica iz kaznenog udarca nije pogodio okvir gola.

Kazna je stigla u 37. minuti kada je Gyeongnam stigao do vodstva i to zahvaljujući golu Lee Jae-Ana. Tri minute kasnije Korejci su imali priliku dodatno povećati prednosti, ali niti oni nisu uspjeli realizirati kazneni udarac.

Kada nisu uspjeli povećati prednost u finišu prvog dijela, igrači Gyeongnama su to napravili već na startu drugog poluvremena. Prvo je Jung Da-Hwon povisio na 2:0, a već u 51. minuti bilo je 3:0 nakon gola Joo-Sung Wooa.

Hajduk je ipak uspio ublažiti poraz i to s dva gola u jednoj minuti. Dogodilo se to u 67. minuti kada je prvo Iluridze prevario Chung-Hyoa Parka, a manje od 60 sekundi kasnije Maglica je smanjio na 3:2.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, ostalo je 3:2 po vrlo lošem vremenu, a treba istaknuti i kako su trojica igrača zaradila po dva žuta kartona, ali su isključeni s pravom zamjene. Dvojica Korejaca su tako napustila igru prije kraja susreta, a u Hajdukovim redovima to je bio Mikanović.

• Obrisan korisnik25.01.2014. u 23:41
    to su samo pripreme,al ipak bilo bi red da i pobjede nekog,mogli su im složiti tekmu protiv nekog slabijeg,npr. dile gori,aham i to selo ih je dobilo
  • Kauboj25.01.2014. u 17:15