Kristijan Musa • nedjelja, 26.01.2014.

Subotnji program 21. kola španjolske Primere okončan je trima utakmica. Valladolid je na svom travnjaku upisao vrlo važnu pobjedu nad Villarealom, Valencia i Espanyol su podijelili bodove, dok jeu posljednjem susretu dana Levante slavio na gostovanju u Sevilli.

Na Sanchez Pizjuanu u Sevilli odigrana je vrlo neizvjesna i zanimljiva utakmica 21. kola španjolskog nogometnog prvenstva. Sevilla je dočekala Levante te bi se pobjedom privremeno smjestila na mjesta koja vode u Europe naredne sezone.

Na taj način su domaći i otvorili susret te pogotkom Cokea poveli s 1:0. Samo pet minuta nakon domaćeg vodstva Levante je izjednačio s bijele točke, a precizan realizator je bio Barral. Tim se rezultatom i otišlo na odmor. U 13. minuti nastavka je Simao igrao rukom, no iako je diskutabilno je li se mozambikanski nogometaš nalazio van ili unutar šesnaesterca dosuđen je jedanaesterac, kojeg je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zapucao u vratnicu.

Deset minuta poslije je Rakitić pucao s lijeve strane te ovaj put pogodio vrata Navasa za novo vodstvo Andalužana. No, za sedam minuta je Levante uspio preokrenuti, najprije je Vyntra pogodio nakon kornera Ivanschitza, da bi potom Simao nakon novog kornera, potom i odbijanca zakucao loptu u domaću mrežu.

Sevilla je napadala, imala je bezbrojne kvalitetne i opasne prilike, ali je obrana Levantea u par navrata dobro reagirala, u nekoliko navrata je sjajno intervenirao i Navas, ali u nekoliko navrata domaći jednostavno nisu imali sreće. Na koncu je Levante slavio s 3:2, ali su do kraja susreta obje momčadi završile s po deset igrača. Najprije je Nikos Karabelas zaradio crveni karton nakon starta nad Sampeirom, ali je samo minutu poslije Sampeiro isključen zbog guranja Barrala.

Valencia je na Mestalli ugostila Espanyol u dvoboju dvaju susjeda na prvenstvenoj ljestvici. Igralo se kvalitetno prvo poluvrijeme sa čak četiri postignuta pogotka, ali je u drugom dijelu očito ponestalo ideja i jednima i drugima te je utakmica završena s konačnih 2:2 i nepromijenjenom situacijom što se plasmana ovih dvaju momčadi tiče.

Već u trećoj minuti je John Cordoba na asistenciju Sergija Garcije pogodio za vodstvo Espanyola. No, četiri minute nakon toga Alcacer Paco izvrsno pogađa nakon asistencije Jonasa. Jonas se u 33. minuti upisao i u listu strijelaca te je doveo Valenciju u vodstvo. Pred sami kraj prvog dijela na konačnih 2:2 postavlja Sergio Garcia.

Valladolid je upisao vrlo važnu pobjedu na svome travnjaku protiv Villareala. Petoplasirani Villareal se očito nije snašao na ovom gostovanju, gdje su domaći ipak bili nešto bolja i konkretnija momčad. Jedini pogodak zabio je Jesus Rueda pet minuta prije kraja prvog poluvremena za tri boda domaćih i izlazak iz zone ispadanja.

• nido26.01.2014. u 13:54
    Prelazi mu u naviku masiti penale. Ne pucaj vise, hebe mu to konacni dojam i stavlja malu mrlju ...
    nido
  • cameosis26.01.2014. u 12:16
    odličan rezultat za levante, još bi mogli uhvatiti opet priključak za jedno od mjesta el-e, tko bi to mislio na početku sezone. rakitić održava vrhunsku formu, neka mu pođe za rukom sve do lipnja i srpnja.
    cameosis
  • Obrisan korisnik26.01.2014. u 03:31
    Sevilla je baš utakmicu koju je trebala dobit, izgubila.Šteta.Ali opet bravo za Raketu. Podiga je letvicu visoko
  • Obrisan korisnik26.01.2014. u 02:24
    dobar raketa, jos da nije promasio 2 penala vec ove sezone imao bi 12 golova...
  • Obrisan korisnik26.01.2014. u 01:14
    Raketa je car ,btw obrana Seville smeće onaj Fazio koji bi trebao biti najiskusniji branič preko njega šupački Levante da dva gola iz kornera mislim užas.možda čak namješteno.