Samobor do pobjede protiv Trešnjevke, Sesvete iščupale bod kod Koke

Jelena Bagarić • nedjelja, 26.01.2014.

U 15. kolu 1. HRL odigrana su četiri od pet zakazanih susreta. Samobor je još u srijedu pobijedio Trešnjevku, a Koka je na svom terenu iznenadila prvoplasirane Sesvete. Osijek je s novim trenerom došao do svoje treće pobjede, dok je Split umalo iznenadio Zelinu. Jedini susret koji nije odigran je onaj između Zameta i Vranjica jer zbog vremenskih nepogoda rukometašice Vranjica nisu uspjele stići na utakmicu koja će se vjerojatno odigrati tokom idućeg tjedna.

Samobor – Trešnjevka 28:25 (16:11)

Rukometašice Samobora u toku odmora između polusezona doživjele su veliku transformaciju u sastavu, no niti to ih ne zaustavlja. Protiv favorizirane Trešnjevke koja je u prošlom kolu slavila protiv Zameta, samoborske Lavice došle su do pobjede. Veći dio susreta bile su u vodstvu i pobjeda je zasluženo otišla na njihovu stranu.

Iako su u susret bolje krenule gošće pogocima Ane Toth, Samoborke su držale priključak. Konačno su u 12. minuti prešle u minimalno vodstvo koje su do kraja poluvremena samo povećavale, a jedna od najzaslužnijih za to bila je Maja Kozlovec. U nastavku su nastavile s dobrom igrom i održavale su ostvarenu prednost. Pred kraj je trener Igor Kos dao priliku i mlađim igračicama pa su rukometašice Trešnjevke uspjele malo smanjiti zaostatak, ali ne i doći do pobjede.

Kod Samobora se sa sedam pogodaka istaknula Ivana Lovrić dok su po pet pisale Martina Ćorković i Kristina Pasarić. Trešnjevku je sa šest pogodaka predvodila Toth, a po dva manje upisale su Jelena Blažek. Nina Jukopila i Ivana Mrmić.

Koka – Sesvete 34:34 (16:14)

Iznenađenje kola priredile su rukometašice Koke koje su na svom terenu uspjele otrgnuti bod prvoplasiranim Sesvetama. Točnije, Koka je samo minutu prije kraja imala prednost no anulirala ju je Valentina Blažević čiji su pogoci donijeli Sesvetama remi.

U utakmicu su odlično krenule mlade Varaždinke koje su već u petoj minuti imala 5:1 na semaforu. Polako su ih počele sustizati Sesvećanke, ali prišle su samo na pogodak zaostatka u 20. minuti (10:9). Do kraja prvog poluvremena Koka se ponovo odlijepila na plus tri, ali Lana Franković postigla je pogodak za 16:14 nakon 30 minuta igre. U drugom poluvremenu Sesvete su do prvog izjednačenja došle u 36. minuti pogotkom Tee Jakare.

Međutim, Koka se ponovo odlijepila i činilo se da će doći do pobjede. U 56. minuti Ivana Dežić zabila je za 34:31, ali u posljednjoj minuti Valentina Blažević postiže tri pogotka i donosi Sesvetama bod. Od 34 pogotka za Sesvete 25 su postigle dvije igračice. Franković je upisala deset, a Blažević čak 15 pogodaka. Koku je predvodila Dežić s deset postignutih pogodaka, dok je šest dodala Ines Domjan.

Osijek – Dugo Selo 32:16 (14:4)

Lakše no što su to zasigurno očekivale, rukometašice Osijeka došle su do svoje treće pobjede u ovoj sezoni. Na domaćem terenu slavile su protiv Dugog Sela i time svom novom treneru Marku Breziću poklonile prvu pobjedu u njegovom mandatu.

Vrlo lošu utakmicu odigrale su rukometašice Dugog Sela koje su u prvih 30 minuta uspjele postići samo četiri pogotka, dok su Osječanke zabile čak deset više a glavne snage na terenu bile su Nataša Miočinović, Jelena Crnov i Kristina Smiljčić. Rukometašice Nenada Plašića ipak su se pobudile u drugom dijelu, no spasa od poraza više nije bilo. Smiljčić je neumoljivo zabijala za Osijek čija se prednost postepeno povećavala do konačnih 32:16.

Smiljčić je do kraja susreta zabila 11 pogodaka, a pet je postigla Miočinović. Novopristigla vratarka Lidija Radovanić obranila je 11 protivničkih udaraca. U slaboj predstavi Dugog Sela po četiri pogotka postigle su Ana Radovac i Lidija Sadrić.

Split 2010 - Zelina 18:21 (8:9)

Preko 50 minuta rukometašice Splita 2010 držale su Zelinu u neizvjesnosti, ali su u završnici favorizirane gošće ipak uzele puni plijen. U utakmici s puno tehničkih pogrešaka s obje strane golovi su u prvom dijelu padali teško. Splićanke su bile prve koje su se uspjele odlijepiti na dva gola razlike (7:5), no na krilima najboljeg strijelca utakmice Katarine Pavlović (8 golova) Zelina je na odmor otišla s minimalnom prednošću 9:8.

Drugo su poluvrijeme bolje otvorile Splićanke te su serijom 5-2 povele 16:14. U toj je situaciji Martina Čović s krila zatresla vratnicu, a Antea Lisica sa sedam metara pogodila gredu. Zelina je vrlo brzo kaznila domaće igračice za propuštene prilike. U 52. minuti Pavlović je kompletirala seriju 4-0 i Zelina je povela 18:16. Splićanke su do kraja dvaput smanjile na jedan gol zaostatka, no dvoboj je riješila Iva Ercegovac zabivši posljednja dva gola na utakmici.

Osim Pavlović, u redovima gošći istaknule su se Ercegovac s pet pogodaka i vratarka Josipa Sanader s 11 obrana. Kod Splita 2010 najviše su zabile Čović (7) i Lisica (5), no potonja je promašila dva sedmerca. Vratarka Ivona Stilinović prikupila je osam obrana. U sljedećem je kolu Split 2010 slobodan, a Zelina dočekuje Koku.