Podravka Vegeta
Podravka Vegeta 20:20 Lokomotiva

Podravka u zadnjim trenucima izjednačila i podijelila bodove s Lokomotivom

Jelena Bagarić • nedjelja, 26.01.2014.

Jedan od ukupno pet derbija koje bi Lokomotiva i Podravka trebale odigrati završio je neriješenim rezultatom. Nakon što je u drugom kolu Regionalne lige Lokomotiva slavila, u uzvratu u 11. kolu dva najbolja hrvatska kluba podijelila su bodove.

Podravka Vegeta – Lokomotiva 20:20 (9:8)

Regionalna liga, 11. Kolo

Koprivnica – Sportska dvorana gimnazije Fran Galović. Gledatelja: 400

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-+0), Kapitanović (-+0), Milenković (8+0), Čović, Gavranić 3, Pongrac, Havić 5, Živković 2, Vukojević 2, Nemaškalo 2, Zagorščak, V. Milanović Litre, Dragišić, Vidak, Trifunović 6(5), Poljak.
Trener: Goran Mrđen

LOKOMOTIVA: Razum (-+9), Jelčić (13+2), Bukovina (-); Smiljanić 1, Grubišić 3, Božović 1, Oštarjaš, Krsnik 2, Gaće, Debelić, Kožnjak 1, Rajović 1, I. Milanović Litre, Bašić 7(7), Milić 4, Konta.
Trener: Nenad Šoštarić

Sedmerci: Podravka Vegeta 7(5), Lokomotiva 8(7)

Isključenja: Podravka Vegeta 12 minuta; Lokomotiva 8 minuta

U susret je bolje krenula Lokomotiva koja je otvorila utakmicu s tri uzastopna pogotka i obranom sedmerca Ivane Jelčić. Nakon što je Ekaterina Nemaškalo postigla prvi pogodak za Podravku u susretu, Marija Milić ponovo je vratila na plus tri, a Sonja Bašić iz sedmerca povisila je na 1:5. Međutim, Kokice podižu razinu svoje igre i preko Dine Havić stižu na samo pogodak zaostatka.

Lokomotiva u problemima pred KPK

Znatno oslabljena došla je Lokomotiva u Koprivnicu na još jedan derbi. Iako su Gaće, Božović i Bašić bile u sastavu njihova minutaža bila je minimalna do nikakva. Gaće nije niti ulazila, Bašić je pucala samo sedmerce, a Božović je zaigrala u drugom poluvremenu. Sve tri rukometašice oporavljaju se od ozljeda koje su zadobile u utakmicama protiv Budućnosti odnosno Vardara. U sastavu nije bilo niti Nataše Janković koja je još uvijek bolesna, te Lidije Horvat. Iako je pristigla u klub, Aneta Peraica Benko nije još spremna za utakmice budući da je prije tri mjeseca rodila. Sve ove ozljede treneru Šoštariću sigurno zadaju glavobolje budući da ih za točno tjedan dana očekuje prva utakmica osmine finala Kupa pobjednika kupova protiv Norveškog Byasena.

Bašić je ponovo iz sedmerca zabila za 4:6, ali dva uzastopna pogotka Havić i Nemaškalo dovele su Podravku do izjednačenja. Sedam minuta nakon toga igralo se bez pogotka, a post je prekinula Dora Krsnik koja je zabila za 6:7. Prvo vodstvo nedugo nakon toga je izborila domaća ekipa, Jelena Živković je u 22. minuti izjednačila, a četiri minute kasnije Jelena Trifunović iz sedmerca je pogodila za 8:7. U 29. minuti Milić je izjednačila, ali Havić je u posljednjoj minuti postigla pogodak za minimalno vodstvo Podravke na poluvremenu.

U nastavku je s dvama uzastopnih pogocima ponovo Lokomotiva prešla u vodstvo, ali nije dugo trajalo jer je Trifunović ubrzo izjednačila. Nastavilo se igrati pogodak za pogodak sve dok Lokomotiva kao i u prvom poluvremenu nije povela s plus tri nakon pogotka Bašić iz sedmerca. Ubrzo nakon toga Kristina Smiljanić iz kontre je zabila za 11:15 i činilo se da Lokosice prelamaju utakmicu u svoju korist.

Podravka gostuje kod Rostova, Lokomotiva čeka Byasen

Oba naša najbolja kluba izborila su nastup u osmini finala Kupa pobjednika kupova. Podravka je drugo po jačini europsko natjecanje izborila osvojivši treće mjesto u svojoj skupini u Ligi prvakinja, dok je Lokomotiva u trećem kolu u obje utakmice slavila protiv rumunjske ekipe ASC Corona 2010 Brasov. Podravku ždrijeb nije pomazio te je izvukla teškog protivnika – ruski Rostov Don u kojem igra hrvatska reprezentativka Kristina Elez. Ta utakmica na rasporedu je 2.2. u Rostovu s počekom u 14 sati. Lokosice pak u Kutiji šibica dočekuju norveški Byasen, a ta utakmica igra seu u 15:30.

Uspijevale su Zagrepčanke čuvati svoju prednost, no Podravka je prijetila. U 48. minuti smanjila je na 14:17 Havić, a četiri minute kasnije i Trifunović ponovo iz sedmerca pogađa mrežu Lokomotive za minus dva Podravke. Skoro do samog kraja Lokosice su imale pogodak prednosti, ali u 58. minuti izjednačila je Lea Vukojević na 19:19. Minutu i 20 sekundi prije kraja Šoštarić je pozvao time –out nakon kojeg je Milić zabila za vodstvo Lokomotive. Istom taktikom odgovorio je i Mrđen, a skoro pa sa sirenom zabila je Tina Gavranić čiji je pogodak donio bod Podravci.

U redovima koprivničke ekipe šest pogodaka zabila je Trifunović od čega pet iz sedmeraca, a pet je dodala Havić. Milenković na vratima skupila je osam obrana. Kod Lokomotive 15 obrana skupila je Jelčić (dvije obrane sedmeraca), a najviše pogodaka, sedam, zabila je Bašić koja je ulazila samo na sedmerce. Tri pogotka manje zabila je Milić, a tri je još dodala Grubišić.