Generalka Istre 1961 i Kopra prekinuta pet minuta prije kraja

Branimir Korać • subota, 01.02.2014.

Nogometaši pulske Istre posljednju pripremnu utakmicu uoči nastavka prvenstva odigrali su u Medulinu protiv Kopra, a ona je okončana pet minuta prije kraja nakon što su se Slovenci povukli s travnjaka. Razlog, dosuđeni kazneni udarac za Puljane...

Istra 1961 i Koper u generalnoj probi uoči nastavka sezone nisu uspjeli dovršiti započeti dvoboj. Razlog tome je nezadovoljstvo Koprana dosuđenim kaznenim udarcem za Istru u 83. minuti nakon prekršaja nad Ilićem. Dio igrača Kopra se povukao s travnjaka nezadovoljan odlukom suca i utakmica je prekinuta.

Do tog trenutka Koper je vodio s minimalnih 1:0 zahvaljujući golu Guberca u 78. minuti. Guberac je pogodak postigao udarcem s više od 20 metara pri čemu je lopta okrznula Luku Vučka, prevarila vratara Drevena i završila u mreži.

Do tada se igralo ravnopravno s tim da su u prvom poluvremenu bili opasniji Slovenci, a u drugom poluvremenu Puljani.

Bila je ovo ujedno i posljednja provjera za Istru uoči nastavka sezone koji je za Puljane u četvrtak 6. veljače kada je na rasporedu odgođena utakmica 17. kola MAXtv Prve lige protiv Dinama.

U ovom susretu protiv Kopra nastupio je i Marko Šimić, napadač koji je stigao na probu, međutim nije zadovoljio i s njim neće biti potpisan ugovor.

Prijateljska utakmica Istra 1961 - Koper 0:1 (prekid u 85. minuti)

Istra 1961: Lovrić, Horvat, Čagalj, Budicin, Woon, Petrak, Babić, Horvat, Ilić, Mance, Yoon. (Drugo poluvrijeme: Dreven, Pavlović, Budicin (od 81. Vujičić), Vučko, Woon, Pilipović, Obšivač, Batelić, Kramarić, Ilić, Šimić.)

Koper: Hasić, Andrejašić, Gregorič, Hadžič, Zibert, Štulac, Reja, Palčič, Lotrič, Pučko, Štomajer. (Drugo poluvrijeme: Simčič, Šme, Blažič, Halilovič, Čovilo, Guberac, Črnigoj, Arčon, Nukič, Ivetič, Pilčič.)