Zametu derbi protiv Sesveta, Dugo Selo i Vranjic došli do novih bodova

Jelena Bagarić • nedjelja, 02.02.2014.

Velika iznenađenja dogodila su se u 16. kolu 1. HRL za žene. Klubovi sa začelja ljestvice, Dugo Selo i Vranjic došli su do novih bodova. Dugo Selo je bilo bolje od favoriziranog Umaga, a Vranjic je uspio iznenaditi Samobor. U derbiju kola Zamet je u gostima pobijedio Sesvete i ponovo zasjeo na čelo ljestvice. Pobjedu je ostvarila i Koka koja je pobijedila Zelinu, a jedinu lako pobjedu ubilježila je Trešnjevka koja je lako došla do dva nova boda preko Osijeka.

Trešnjevka – Osijek 32:26 (15:10)

Najlakši posao u 16. kolu imala je ekipa Trešnjevke koja se lako obračunala s Osijekom. Ovom pobjedom Trešnjevka je „skočila“ na četvrto mjesto prvenstvene tablice budući da je Zelina poražena kod protiv Koke. Međutim, slavlje ipak ne može biti potpuno jer Zelina ima utakmicu manje, tako da Trešnjevčanke nisu sigurne za doigravanje za prvaka.

Već na samom startu susreta bilo je jasno da će pobjeda otići na stranu Trešnjevke koja je odlično otvorila susret. Nakon šest minuta igre imale su 5:0 na semaforu, a trener Osijeka morao je rano pozvati minutu odmora, no nije bila od velike pomoći. Prednost Trešnjevke rasla je iz minute u minutu. U 36. minuti iznosila je velikih 11 razlike, no kako je utakmica odmicala Miran Ognjenović promijenio je postavu što koriste Osječanke i u konačnici smanjuju svoj zaostatak.

Najefikasnija u redovima Trešnjevke bila je Tanja Komljenović koja je iz šest pokušaja postigla šest pogodaka, a slijedi ju Ana Toth koja je upisala jedan manje. Kod Osijeka se istaknula Nataša Miočinović s deset postignutih pogodaka.

Dugo Selo '55 – Umag 26:24(13:15)

Veliku utakmicu odigrale su rukometašice Dugog Sela koje su na domaćem terenu porazile Umag. Istranke su tako još jednom pokazale da bolje igraju na domaćem terenu nego u gostima. Ovo je vrlo važna pobjeda za Dugo Selo budući da je Vranjic slavio protiv Samobora i uzeo je bod Zametu. Dugo Selo je trenutno deveto, a Osijek drži začelje ljestvice s utakmicom manje.

Otvaranje susreta ali i cijelo prvo poluvrijeme pripalo je rukometašicama Umaga. U sedmoj minuti vodile su 1:5 i činilo se da će ova utakmica biti još jedna laka pobjeda za Umag, pogotovo nakon debakla koji je Dugo Selo doživjelo u prošlom kolu protiv Osijeka. Održavale su stalno svoju prednost Umažanke, ali krajem poluvremena sustigle su ih rukometašice Dugog Sela. U nastavku je Dugo Selo igralo bolje, a Inga Presker odlično je branila. U 37. minuti je tako došlo do prvog izjednačenja, a pet minuta kasnije su već vodile s dva pogotka.

Do kraja se Umag samo jednom približio na pogodak zaostatka, u 59. Minuti kada je Ana Rajić pogodila za 25:24, ali u zadnjoj minuti pogađa Josipa Mamić čiji pogodak osigurava Dugom Selu pobjedu. Mamić je u pobjedi svog kluba zabila deset pogodaka, a Presker je skupila 17 obrana. Umag je predvodila Jelena Vidović sa sedam postignutih pogodaka, a jedan manje upisala je Rajić.

Sesvete – Zamet 21:22 (14:9)

Derbi kola i borba za prvu poziciju otišla je još jednom na stranu Zameta. I u petom kolu kada su se susrele ove dvije ekipe slavio je Zamet s 25:23. Ovaj puta je Zamet porazio Sesvete na njihovom terenu i skinuo ih s čela prvenstvene tablice. Sesvećanke sad s jednim bodom i utakmicom manje gledaju Zametu u leđa.

Početna izjednačenost trajala je do 13. minute kada je zadnji put rezultat bio izjednačen. Tada Sesvećanke kreću u seriju pogodaka i prelaze u vodstvo od četiri pogotka koje uspješno održavaju do kraja poluvremena. Serijom pogodaka na startu drugog dijela odgovorile su Zamećanke koje pogotkom Silvije Masnić u 38. minuti dolaze do izjednačenja. Do 50. minute rezultat je bio izjednačen, a onda su igračice Zameta serijom od tri pogotka prešle u vodstvo. U 56. minuti Tea Jakara izjednačila je za Sesvete, ali dvije minute prije kraja precizna je bila Anamarija Gugić čiji je pogodak donio Zametu pobjedu.

Zamet su do pobjede predvodile Tea Bunić i Ćamila Mičijević koje su postigle po četiri pogotka. Kod Sesveta se istaknula Lana Franković sa sedam postignutih pogodaka i Tarra Bezjak koja je dodala pet, dok su Bešen i Pijević na vratima zajedno skupile 16 obrana.

Vranjic - Samobor 19:17 (13:5)

Nakon što su u četvrtak remizirale u Rijeci kod favoriziranog Zameta, rukometašice Vranjica dva su dana kasnije ostvarile još jedno veliko iznenađenje - na svom su terenu porazile Samobor. Vođene Marijom Ljubičić, koja je u fantastičnom prvom poluvremenu zabila sedam od svojih osam golova, Vranjičanke su došle do svoje tek druge pobjede ove sezone. Svoj je veliki obol dala i vratarka Matea Andabak obranivši 18 udaraca.

Početnih 3:0 i 5:1 Vranjica naraslo je do 9:2 i na koncu do 13:5, rezultata s kojim se otišlo na odmor. Domaće su igračice držale stvari pod kontrolom do 36. minute kada je bilo 16:7, a onda gotovo 20 minuta nisu postigle pogodak! U tom su periodu gošće sa šest uzastopnih golova Martine Čorković smanjile na 16:13 pet minuta prije kraja. No bliže od toga Samobor nije stigao. U posljednjoj su minuti Čorković i Monika Šilobod samo smanjile konačnu razliku.

Čorković je s deset pogodaka bila najbolji strijelac utakmice, a zanimljivo, u redovima Vranjica zabijale su samo tri igračice. Osim Ljubičić i Anite Božić (5), mrežu je pogađala i Maja Boko (6).

Zelina - Koka 20:21 (11:12)

Rukometašice Koke slavile su na gostovanju kod Zeline i približile se onim najvišim pozicijama na ljestvici. Utakmica je bila vrlo tvrda i izjednačena, do samog kraja. U prvom su dijelu obje ekipe imale po dva gola prednosti, a na odmor su gošće otišle s minimalnim vodstvom 12:11 nakon pogotka Ines Domjan.

Snježana Horvat i Ana Marija Maljak odvele su Koku na najvećih plus tri (14:11) početkom drugog dijela. Dva uzastopna gola Dore Kalaus donijele su Koki prednost od četiri gola deset minuta prije kraja. Bilo je 19:15, no serijom 3-0 Zelina dolazi na samo minus jedan (19:18). Koka je ponovno "pobjegla" na plus tri, a u 58. minuti Tanja Madžarac smanjila je na konačnih 21:20.

Upravo je Madžarac sa šest golova bila najbolji strijelac Zeline. Andrea Šerić dodala je pet golova, a Katarina Šandor četiri. U sastavu gošći Stella Mateša zabila je šest, a Domjan pet. Na vratima je Marija Karaula prikupila 16 obrana.