Liga prvakinja - Grupa 1, 1. kolo, 02.02.2014.
Vardar SCBT 31:25 Thüringer HC
Thüringer HC

Vardar nakon lošeg starta lako svladao Thüringer

Jelena Bagarić • nedjelja, 02.02.2014.

Nedjeljnim susretom između Vardara i Thüringera kompletirano je prvo kolo glavne faze Lige prvakinja. U dvorani Boris Trajkovski pred 4000 gledatelja favorizirani Vardar došao je do svoje prva pobjede, ali i prvog koraka k polufinalu.

Vardar SCBT – Thüringer HC 31:25 (16:13)

Rukometašice Vardara ostvarile su svoju prvu pobjedu u glavnoj fazi Lige prvakinja. Ekipa Thüringera igrala je bez trenera Herberta Müllera koji odrađuje svoju suspenziju od jedne utakmice i tri važne igračice. Iako su Njemice dobro krenule u susret, moćni Vardar ipak je okrenuo rezultat i došao do prvih bodova u grupi 1.

Njemice su u Skopje doputovale sa samo 11 igračica, no to ih nije nimalo obeshrabrilo. Bolje su krenule u susret, a u jednom trenutku su čak i povele s dva pogotka (6:4). Međutim, igračice Vardara nisu dopustile iznenađenje pred svojom mnogobrojnom publikom, pa su, kako se poluvrijeme bližilo kraju, rezultat preokrenule i povele s plus tri što je bila i njihova najveća prednost u prvom dijelu utakmice.

U nastavku je ipak sve bilo u znaku Vardara koji se u ranoj fazi drugog poluvremena prešao u uvjerljivo vodstvo od šest pogodaka. No, borbene Njemice uspjele su stići na tri pogotka zaostatka. Nakon što je Indira Kastratović pozvala minutu odmora, rukometašice Vardara ponovo su se konsolidirale i pobjegle su na 29:22 i time riješile pitanje pobjednika.

Marina Dmitrović i Jovanka Radičević postigle su po šest pogodaka u pobjedi Vardara, dok su se kod Thüringera istaknule Iveta Luzumova s osam postignutih pogodaka i Sonja Frey koja je upisala šest pogodaka na svoj konto.