Kristijan Musa • srijeda, 05.02.2014.

Odigrana je i druga utakmica polufinala talijanskog nogometnog kupa. Nakon što je Udinese slavio na svom travnjaku protiv Fiorentine, Roma je stigla također do domaće pobjede na svom Olimpicu. Iako su odigrali izvrsnih prvih 45 minuta i poveli s dva gola prednosti, Napoli je uspio izjednačiti u nastavku. Međutim, Gervinho je pogodio dvije minute prije kraja za pobjedu Vučice od 3:2 i nešto mirniji uzvrat na San Paolu.

U prvoj utakmici polufinala Coppa Italije Roma je na Olimpicu svladala momčad Napolija s 3:2. Nakon što je nedjeljni susret Rimljana na Olimpicu protiv Parme prekinut zbog izrazito loših vremenskih uvjeta, ni ovaj susret nije prošao bez velike količine oborina. No, ni to nije poremetilo strijelce na ovoj utakmici te je susret završio sa čak pet postignutih pogodaka.

Nakon 13 minuta igre Roma je povela s 1:0. Francesco Totti je uposlio Gervinha, a Bjelokošćanin je uspio matirati vratara gostiju Pepea Reinu. Roma je u prvom dijelu bila nešto ozbiljnija i konkretnija momčad s nešto više prilika na protivnička vrata.

Svoju dominaciju su domaći uspjeli kapitalizirati drugim pogotkom, a strijelac je bio Kevin Strootman. Nizozemac je zabio sjajan pogodak iz velike udaljenosti, a Reina je i ovog puta bio nemoćan. Roma je s dva gola prednosti otišla na odmor, u nadi da će tu prednosti sačuvati do kraja i izboriti što bolji rezultat pred uzvrat u Napulju za tjedan dana.

Međutim, Napolitanci su početkom nastavka odgovorili pogotkom za 2:1, a strijelac je bio argentinski napadač Gonzalo Higuain. Nakon toga su mijenjali i jedan i drugi strateg. Miralem Pjanić je ušao u igru, dok je Mattia Destro ušao umjesto kapetana Francesca Tottija. S druge strane Dries Mertens je izašao na travnjak umjesto Mareka Hamšika.

Samo četiri minute potom, belgijski napadač Mertens je prevario jednog igrača domaćih te snažnim i odmjerenim udarcem matirao Morgana de Sanctisa. Napoli je „odjednom“ stigao do izjednačenje, iako je to samo desetak minuta prije izgledalo potpuno drugačije.

I jedni i drugi lovili su pobjednički pogodak. Gostima je pak bilo prvenstveno u cilju sačuvati svoju mrežu do kraja, kako bi što lakše odigrali uzvrat na svom travnjaku, no jedan propust u obrani ih je stajao tog užitka. Dvije minute prije kraja je Gervinho sjajnu reagirao na loptu te udarcem uz prvu vratnicu doveo Rimljane do pobjede od 3:2 za dostojniji odlazak na gostovanje u Napulj u borbu za finale kupa.

Tin Jedvaj je ponovno odsjedio svih 90 minuta na klupi drugoplasirane momčadi Serie A.