Zimski sportovi

Željka Jurkas • četvrtak, 06.02.2014.

Tri susreta NHL-a odigrana su sinoć. U uvertiri Olimpijskih igara, Crosby i Malkin odnijeli su pobjedu nad Millerom, zahuktava se bitka za prvo mjesto Lige između Ducksa i Hawksa, a San Jose je napokon došao do pobjede...

Toliko poznati scenarij za sve navijače Pensa viđen je na početku susreta sa Sabresima. Onaj kada se prema svemu vidi da je momčad Pittsburgha uvjerena da doći do pobjede, ali zaborave da za pobjedu trebaju nešto i odraditi na ledu. Srećom po prvu momčad Istoka, scenarij smo gledali samo prvih petnaest minuta igre. Drew Stafford pospremio je jedini pak iza leđa Marc-Andrea Fleuryja nakon nepunih šest minuta igre, a idućih deset, do izjednačenje golom Harryja Zolnierczyka, Buffalo nije bio bez šansi, ali Fleury se nije dao prevariti. U druge dvije trećine Sidney Crosby i Jevgenij Malkin preuzeli su igru, preokrenuli rezultat i uz Briana Gibbonsa i Jamesa Neala upisali se u strijelce. “Dobro smo odgovorili nakon njihovog gola i Fleruy je bio opet odličan u golu s nekoliko ključnih obrana“, izjavio je Neal za klupske stranice. Kapetan Crosby bio je u mini-krizi što se bodova tiče i nakon dvije utakmice upisao je dva u susretu s momčadi protiv koje ima barem bod u zadnjih sedamnaest susreta:“Dobar je osjećaj zabiti. Svaku večer izađeš, trudiš se i nadaš se da ćeš biti nagrađen.“

Dvoboj prve dvije momčadi Lige u Honda centru otišao je na stranu gostiju zahvaljujući prije svega odličnoj obrani i raspoloženom Coreyju Crawfordu. Marian Hossa prvi je riješio Jonasa Hillera svojim dvadeset i četvrtim golom sezone nakon što je kapetan Jonathan Toews odvukao Cama Fowlera i oslobodio mu prostor. Toews je zabio i drugi gol utakmice nešto malo više od dvije minute do kraja regularnog dijela nakon greške Fowlera u svojoj zoni. “Ovo je velika pobjeda za nas. U zadnjih mjesec dana bilo je puno utakmica koje nismo baš dobro odigrali; bili smo blizu, ali nismo našli način da dođemo do tog drugog boda. U ovih zadnjih par utakmica u gostima vratili smo se našoj igri i to je ono što želimo. Ako smo trebali pobijediti 1:0 večeras, to je ono što bi napravili“, izjavio je kapetan Chicaga za službene stranice. Ovo je drugi puta u tri utakmice da je momčad Ducksa ostala bez postignutog gola, peti domaći poraz u zadnjih sedam utakmica i po prvi puta ove sezone, treći poraz u nizu. No, ništa od toga nije razlog za veliku zabrinutost jer Anaheim i dalje drži prvo mjesto i prema riječima trenera Brucea Boudreaua:““Bit ćemo dobro. Kada će trebati, odradit ćemo svoje.“

Napadačka kriza u redovima San Josea nije došla kraju, ali zahvaljujući odličnom Alexu Stalocku s devetnaest obrana i razigranom Martyju Havlatu došli su do dva boda u SAP Centru. “Bilo je vrijeme da netko drugi povuče. Dobro je za našu momčad da su i Marty i Tommy danas dobro odreagirali. Što se našeg powerplaya tiče, mislim da je dobar odraz nekih naših igrača u ovom trenu. Nisu oštri koliko bi trebali biti. Pokušat ćemo pokrpati i dovest ga na razinu na kojoj treba biti“, rekao je za klupske stranice trener Sharksa Todd McLellan. Tommy Wingels zabio je nakon 1:52 minute u produžetku na dodavanje Havlata nakon što je regularni dio završio s po jednim golom u svakoj mreži. Havlat je zabio prvi gol na kraju druge trećine, a Dallas je izjednačio na početku treće pogotkom Valerija Ničuškina.