Liga prvakinja - Grupa 2, 2. kolo, 07.02.2014.
Larvik HK 23:29 Györi
Györi

Prvakinje Europe lako pobijedile indisponirani Larvik

Jelena Bagarić • petak, 07.02.2014.

Aktualne osvajačice Lige prvakinja, mađarski Györi u susretu drugog kola glavne faze natjecanja u Ligi prvakinja na gostujućem terenu svladale su Larvik. Norvežanke se nakon ovog poraza nalaze u problemima budući da prošli vikend izgubile u Ljubljani od Krima i sada protiv Larvika, pa se nalaze na posljednjem mjestu skupine 2 bez osvojenog boda.

Larvik – Györi Audi ETO KC 23:29 (13:18)

Rukometašice Larvika niti u drugom kolu natjecanja u skupini 2 glavne faze natjecanja nisu ubilježile pobjedu. U Areni Larvik slavio je Györi i time gurnuo Norvežanke u veoma tešku poziciju već u ranoj fazi drugog dijela natjecanja u Ligi prvakinja. Iako su bolje krenule u utakmicu, rukometašice Ole Gustava Gjekstada uvjerljivo su izgubile ovu utakmicu.

Počast Karlu Eriku Bohnu

Norveški trener Karl Erik Bohn preminuo je u nedjelju nakon godinu dana duge borbe s rakom. Ovaj 48-godišnji Norvežanin u svojoj je karijeri ostavio je dubok trag u mađarskom rukometu i pa su zbog toga rukometašice Györa, koje je trenirao, nosile crne dresove, a rukometašice Larvika na svojim nadlakticama imale su crne trake. Prije početka utakmice održana je i minuta šutnje za preminulog Bohna. Karl Erik Bohn je u igračkoj karijeri odigrao 126 utakmica za norvešku reprezentaciju, a kao trener vodio je Drammen (muški klub), Larvik i Györi te mađarsku žensku reprezentaciju s kojom je osvojio brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Srbiji 2012.

Početak susreta svakako je pripao domaćim rukometašicama koje su već u sedmoj minuti vodile s tri pogotka prednosti. Međutim, ubrzo su se konsolidirali redovi Györa koji je u desetoj minuti poveo s 4:6. Nakon što je Gjekstad pozvao minutu odmora, rukometašice Larvika ponovo su ulovile priključak i izjednačile na 7:7. Rezultat je u 21. minuti još uvijek bio izjednačen, zabila je za 11.11 Eduarda Amorim, no u tim trenucima krenula je velika serija Györa. Na vratima se razbranila Katrine Lunde, a golovi su „pljuštali“ sa svih strana. Zabijale su Bulatović, Orban, Kovacsics i Loke pa se tako mađarska ekipa našla u vodstvu od 12:18. Uspjele su do kraja poluvremena rukometašice Larvika zabiti još jedan pogodak i time kozmetički popraviti jako loših deset minuta prvog dijela.

U nastavku je ponovo Larvik dobro otvorio. Tri brza pogotka omogućila su im da se sasvim približe Györu. No, to nije poljuljao mađarske rukometašice koje su napravile seriju od četiri pogotka, a u 38. minuti Amorim je postigla pogodak za 16:23 i najveću prednost Györa u dotadašnjem dijelu susreta. Činilo se da Norvežanke više ništa ne mogu učiniti u ovom susretu. Nedugo nakon Bulatović je zabila za 19:27 i praktički je pobjeda za Györi bila riješena. Međutim, rukometašice Ambrosa Martina upale su u golgetersku krizu pa 12 minuta nisu zabile gol. Za to vrijeme Larvik je zabio četiri pogotka i stigao na 23:27. Konačno, Bulatović je prekinula post, a Lunde je obranila nekoliko udaraca. Posljednji pogodak u susretu zabila je Anita Görbitz za konačnih 23:29.

U redovima pobjedničke ekipe istaknula se Görbitz s osam postignutih pogodaka, a slijede ju Amorim i Loke koje su upisale po pet pogodaka. Kod Larvika Linn – Kristin Riegelhuth Koren zabila je pet pogodaka, a po jedan manje zabilježile su Anja Hammerseng – Edin i Nora Mörk.