MAXtv Prva liga, 21. kolo, 08.02.2014, 15:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 700
Suci: Marijo Strahonja, Igor Krmar, Tomislav Gulan (svi Zagreb)

Lovro Štrbinić • subota, 08.02.2014.

Nogometaši Zadra na startu su proljetnog dijela prvenstva porazili Osijek, izravnog konkurenta za ostanak. Na Stanovima je bilo 3:1 za domaćine, a strijelci za pobjednike bili su Banović, Ivančić i Tadić.

Jakov Surać
68'
17
Josip Bašić
76'
14
Frane Čirjak
80'
Ivica Kulešević

Već na početku drugog dijela prvenstva Zadar je imao veliku priliku otići na osam bodova prednosti pred Osijekom, pretposljednjom momčadi prvenstva i izravnim konkurentom za ostanak. Dalmatinski prvoligaš na kraju je tu priliku i iskoristio.

Igrala se deseta minuta kad je Ivica Banović iskoristio lošu reakciju obrane gostiju i s desetak metara u padu poslao loptu u kut vrata za 1:0 u korist Milinove momčadi. S tim rezultatom otišlo se na predah, a u nastavku je ponovno trebalo čekati deset minuta na pogodak.

Ivančić je u 55. pogodio za udvostručenje prednosti, postalo je jasno kako će Slavonci teško do bodova, no nadu im je sedam minuta kasnije vratio Jonjić, pojačanje iz Hajduka, koji smanjuje na 2:1.

Svakoj neizvjesnosti došao je kraj u 82. minuti, strijelac je bio Josip Tadić, a Zadar je s konačnih 3:1 došao do vrijedne pobjede na početku HNL proljeća. Osijeku, pak, preostaje nastavak borbe s HD-om za izbjegavanje posljednje pozicije na kraju prvenstva.