Liga prvakinja - Grupa 1, 2. kolo, 08.02.2014.
Thüringer HC 26:24 Midtjylland
Midtjylland

Thüringer preokretom u zadnjih deset minuta slavio protiv Midtjyllanda

Jelena Bagarić • subota, 08.02.2014.

Rastegnule su se kroz nekoliko dana utakmice 2. Kola glavne faze Lige prvakinja. Nakon jučerašnje pobjede Györa nad Larvikom, u skupini 1 Thüringer je na domaćem terenu ostvario svoju prvu pobjedu protiv Midtjyllanda. Iako su Dankinje vodile veći dio susreta, domaće rukometašice u posljednjih deset minuta preokrenule su rezultat i upisale prva dva boda u ovoj fazi natjecanja.

Thüringer HC – FC Midtjylland 26:24 (10:14)

Veliku i povijesnu pobjedu izborio je njemački Thüringer u drugom kolu glavne faze Lige prvakinja protiv Midtjyllanda. Do sada niti jedan njemački klub nije pobijedio u glavnoj fazi te se time Thüringer upisao u povijest njemačkog ženskog rukometa. Iako su skoro cijeli susret gubile, zadnjih deset minuta rukometašice Thüringera napravile su veliki preokret i ostvarile važnu pobjedu.

Dobro su krenule domaće rukometašice koje su povele s 3:1, no ubrzo su Dankinje poravnale rezultat. Igračice Midtjyllanda minimalno su vodile, ali odmah su u egal vraćale Njemice. Izjednačenost su prekinule gošće koje su iskoristile pogreške Thüringera i povele s 11:8 nekoliko minuta prije kraja. Do istekla 30. minute Dankinje su dobro odigrale te su sačuvale i povećale prednost, a na odmor su otišle s 10:14 u svoju korist.

Nastavak susreta pripao je Midtjyllandu koji je nakon sedam minuta nastavka još podignuo svoju prednost na već velikih šest razlike (12:18). Međutim, nošene domaćom publikom Njemice se postepeno bude, a serijom od četiri pogotka uspjele su smanjiti svoj zaostatak. U potpunosti su se Midtjyllandu 14 minuta prije kraja susreta kad Danick Snelder pogodila za 19:20.

No, Dankinje se nisu predale. S tri uzastopna pogotka došle su na ugodnih četiri pogotka prednosti deset minuta prije kraja susreta. Ekipa Thüringera nije tako lako htjela prepustiti pobjedu gošćama iz Danske, a naznake za preokret došle u 56. minuti kada je Alexandrina Cabral Barbosa zabila za 24:24. Nedugo nakon za vodstvo je iz kontre zabila Svenja Huber nakon što je odlično obranila Maike März. U posljednje dvije minute vodila se velika borba na terenu, no Dankinje nisu uspijevale izjednačiti jer je März odlično branila. Konačni rezultat i potvrdu pobjede donijela je Sonja Frey koja je u posljednjih sekundama susreta na asistenciju Cabral Barbose zabila za konačnih 26:24.

Do povijesne pobjede Thüringer su predvodile Cabral Barbosa i Huber sa šest postignutih pogodaka. Jednako toliko u redovima Midtjyllanda postigla je Trine Ostergaard Jensen, dok su po dva manje upisale Cornelia Nycke Groot i Trine Stenbaek Troelsen.