Sesvetama derbi protiv Samobora, Koka nastavlja s pobjedama

Jelena Bagarić • subota, 08.02.2014.

Dvije gostujuće i dvije domaće pobjede rezime su 17. kola 1. HRL za žene. Većih iznenađenja nije bilo. Sesvete su u derbiju kola pobijedile Samobor, dok je Trešnjevka slavila na gostovanju kod Umaga. Koka je uvjerljivo bila bolja od Splita, a derbi začelja otišao je na stranu Osijeka.

Koka - Split 2010 27:20 (15:9)

Splićanke nisu uspjele kreirati iznenađenje na gostovanju u Varaždinu kod Koke. Povele su 1:0 i 2:1, no sve ostalo bilo je u znaku domaćih rukometašica. Već u desetoj minuti bilo je 5:2, a u 17. i 10:6. Split 2010 tada se približio na dva gola (10:8, 11:9), no serijom 4-0 Koka na odmor odlazi s komfornih plus šest (15:9). Splićanke su bez gola bile posljednjih devet minuta prvog dijela.

Ta serija domaćih praktički je slomila otpor gošći, koje se više nisu uspjele ozbiljno približiti. S tri uzastopna gola Split 2010 smanjio je na 19:15 u 46. minuti, no to je bilo sve što su mogli napraviti. Najveća je razlika bila u 54. minuti, plus osam (25:17).

Najefikasnija u sastavu Koke bila je Ana Marija Maljak sa šest pogodaka. Ines Domjan zabila je pet, a Ivana Dežić i Stella Mateša po četiri. Kod Splita 2010, čije su igračice napravile čak 20 tehničkih pogrešaka, najviše je golova postigla Antea Lisica (6).

Osijek - Vranjic 23:17 (12:11)

Derbi začelja između Osijeka i Vranjica pripao je domaćinu. Egal je trajao do otprilike 40. minute kada je rezultat bio 16:14 za Osijek. Do kraja utakmice Osječanke su postigle sedam pogodaka, a primile samo tri.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno. U početku je vodio Osijek, no vođene sjajnom Marijom Ljubičić (9 golova na utakmici) Vranjic je poveo 9:7. Na poluvremenu je prednost ipak bila na strani domaćeg sastava (12:11). Prvih desetak minuta drugog dijela trajao je egal, a onda su Dora Lacković i Jelena Crnov odvele Osijek na plus četiri (18:14). Usprkos raspoloženoj Ljubičić, Vranjičanke do kraja utakmice nisu uspjele smanjiti na manje od tri gola zaostatka.

Najbolji strijelci Osijeka bili su Lacković (5) te Nataša Miočinović i Kristina Smiljčić (obje po 4). Osim Ljubičić, u sastavu poraženih istaknula se i vratarka Matea Andabak s 11 obrana.

Samobor – Sesvete 26:30 (19:18)

Nakon poraza kod Vranjica, Samoborke su doživjele još jedan poraz, ali ovaj puta u svojoj dvorani Bogumil Toni. Bolje od njih su bile rukometašice Sesveta koje su u posljednjih 15 minuta susreta nadoknadile zaostatak, okrenule utakmicu u svoju korist i u konačnici pobijedile u ovom susretu.

Početna izjednačenost trajala je prvih deset minuta a onda je u 14. minuti Martina Čorković zabila za 11:7. Smanjile su Sesvećanke svoj zaostatak na dva pogotka, Franković je u zadnjoj minuti prvog dijela smanjila je na 19:18. Prednost stečenu u prvom dijelu čuvale su samoborske Lavice i u nastavku, ali u 41. minuti Valentina Blažević započinje seriju od sedam uzastopnih pogodaka, rezultat je u 58. minuti bio 24:29.

Samoborke su 17. minuta bile bez pogotka, Monika Šilobod je isto u 58. minuti zabila 25. pogodak za Samobor, no bilo je jasno da pobjeda ide u Sesvete jer vremena za preokret nije bilo. Najefikasnija kod Sesveta bila je Blažević s 11 pogodaka, a slijedu ju Franković sa šest postignutih pogodaka. Ivana Lovrić za Samobor postigla je šest pogodaka, a po pet su upisale Pasarić i Čorković.

Umag – Trešnjevka 20:22 (9:10)

Rukometašice Umaga nastavljaju s negativnim nizom i u 17. kolu 1. HRL. Na domaćem terenu, koji je nekada bio neosvojiv, pobijedile su ih gošće iz Zagreba, rukometašice Trešnjevke. Iako je utakmica bila izjednačena, zadnjih pet minuta pripalo je gošćama koje su ubilježile nova dva boda i povećale prednost nad Zelinom koja sada ima već dvije utakmice manje.

Prvo poluvrijeme bilo je veoma izjednačeno. Dva puta su se Umažanke odvojile na dva pogotka, no ubrzo su sto stizale gošće. Minimalna prednost na poluvremenu otišla je na stranu Trešnjevke za koju je u 28. minuti zabila Jelena Kajfež. Nastavak susreta pripao je Umagu koji je poveo i svoje vodstvo uspješno održavao skoro do samog kraja. Međutim u 55. minuti Nina Jukopila izjednačila je na 19:19, a Mrmić i Gašparović u 57. minuti podigle su prednost na plus dva. S tom prednošću Trešnjevke je i završio susret s konačnih 20:22.

Jukopila je za Trešnjevku postigla sedam pogodaka, a dva manje zabila je Jelena Blažek. Janja Golubić na vratima skupila je 12 obrana. Kod Umaga istakle su se Ana Rajić i Ana Jajčević koje su postigle po pet pogodaka.