Petrovićev Lietuvos Rytas upisao i 11. pobjedu u litavskom prvenstvu

Branimir Korać • nedjelja, 09.02.2014.

Lietuvos Rytas pod vodstvom Aleksandra Petrovića i dalje ne zna za poraz u litavskom prvenstvu. U 11. utakmici upisao je i 11. pobjedu slavivši u gostima kod Prienaija 70:57...

Još jednom je Lietuvos Rytas upisao pobjedu u prvenstvu Litve, ali još jednom nije imao lagan posao. Bez obzira što je završilo sa 70:57 i naizgled laganom pobjedom gostiju, Prienai je dugo prijetio.

I u prošlom kolu se Lietuvos mučio i to na domaćem terenu s neuvjerljivim Nevežisom, no ovaj put gostovanje kod Prienaija bilo je na papiru zahtjevnije, ali Petrovićeva momčad ipak je bolje funkcionirala nego u susretu ranije.

Gosti su od početka kontrolirali rezultat i imali početkom drugog poluvremena i 13 poena prednosti, ali dopustili su Prienaiju da se vrati u utakmicu.

Još sedam minuta prije kraja Lietuvos je vodio samo s dva poena prednosti da bi nakon toga uspio napraviti seriju 13:2 dopustivši Prienaiju samo dva poena do kraja utakmice.

Lietuvos Rytas su predvodili Juan Palacios s 20 poena (9/18) i sedam skokova te Darius Songaila s 14 poena (5/10). Kod domaćina Arturas Valeika je ubacio 17 poena (7/9) uz pet skokova dok je Mindaugas Lukauskis dodao 15 poena (5/12).

• Obrisan korisnik10.02.2014. u 07:42
    Tako je follow me... To naše podcjenjivanje je bezveze. Litva vjerojatno ima bolju ligu nego Hrvatska. A Aco ima ekipu koja je skrojena baš po njegovoj slici. Iskusni veterani plus bar 3-4 fantastična šutera.
  • Obrisan korisnik09.02.2014. u 23:52
    Vidis to ti je liga gdje jedan klub je u 16 najboljih euroligasa a drugi je isto igrao euroligu ...a u euroligi btw nema hr predstavnika ili zadnjih godina nemaju pobjedu u europi :)
  • Obrisan korisnik09.02.2014. u 17:49