Igor Šestak • srijeda, 12.02.2014.

U srijedu su odigrane četiri utakmice osmine finala Kupa Francuske, a iznenađenja nije bilo. Monaco je uspio iz natjecanja izbaciti Nicu i to pogotkom Berbatova u produžetku. Rennes i Guingamp su uspjeli preskočiti niželigaše, a među osam najboljih plasirao se i četvrtoligaš Moulins.

Nogometaši Monaca uspješno su nastavili svoj put kroz Kup Francuske. U osmini finala s minimalnih 1:0 nadigrali su Nicu u gostima. S obzirom na tijek susreta pitanje pobjednika su trebali riješiti i ranije, ali na kraju će se pamtiti samo prolazak u četvrtfinale. Hrvatski vratar Danijel Subašić ovoga puta nije bio u sastavu Monaca.

U prvih 45 minuta pogodaka nije bilo, a može se reći kako je domaća momčad bila bolja i imala zrelije prilike. Opasan je po Monaco u nekoliko navrata bio Kolodziejczak, ali se odmah nakon odmora pretvorio u tragičara. Zbog udaranja Fabinha dobio je crveni karton i morao je u svlačionicu. Momčad iz Kneževine brojčanu prednost nije uspjela kapitalizirati prije isteka 90. minute i utakmica je otišla u produžetak.

Igrači Nice silno su se trudili, no ovaj dvoboj za njih nije sretno završio. Igrala se 114. minuta kad je Berbatov odlično reagirao na centaršut Ocamposa i postigao pogodak vrijedan Monacovog prolaska u četvrtfinale. Bugarski nogometaš u igru je ušao s klupe u 64. minuti, a bio mu je to prvi pogodak za klub iz Kneževine.

Zanimljiv je trebao biti okršaj Auxerrea i Rennesa. Momčad koja drži 12. poziciju u Ligue 2 ugostila je 15. momčad na tablici Ligue 1, no na kraju je ostala bez iznenađenja. Rennes je u 23. minuti stigao do vodstva pogotkom Kadira, a minimalnu je prednost odnio i na poluvrijeme. Nakon samo deset minuta igre u nastavku, Auxerre je ostao s desetoricom na travnjaku. Boe-Kane je zaradio drugi žuti karton i time srušio sve nade svojih suigrača u eventualni preokret. Rennes je sačuvao svoju prednost i plasirao se u četvrtfinale.

Iznenađenja nije bilo niti na stadionu Francois Coty na Korzici. Petoligaš Ile Rousse Monticello dočekao je Guingamp, a prvoligaš je može se reći rutinski izborio prolaz u iduću fazu natjecanja. Domaćin je 40 minuta bio u egalu, no onda je prednost Guingampu donio Cerdan. U 57. minuti za 2:0 je pogodio Diallo i riješio pitanje pobjednika ovog dvoboja.

Najefikasniju utakmicu večeri odigrali su četvrtoligaš Moulins i petoligaš Sete. Gosti su sjajno otvorili susret i već u trećoj minuti poveli pogotkom Rouvea. Svoju su prednost čuvali 40 minuta, a onda je olakšanje domaćinima donio Da Silva pogotkom za izjednačenje točno prije odlaska na odmor. Nakon osam minuta igre u nastavku isti je igrač doveo Moulins u vodstvo, a konačnih 3:1 postavio je Burdin autogolom u trećoj minuti sudačke nadoknade.