Niko Datković u dresu Spezije debitirao pogotkom u pobjedi nad Crotoneom

Branimir Korać • subota, 15.02.2014.

Jedan od brojnih mladih Hrvata u Serie B je Niko Datković. Kao igrač Rijeke u 25. kolu je upisao debitantski nastup u dresu Spezije i odmah se upisao u listu strijelaca iako mu to nije primaran posao...

Mladi stoper Rijeke Niko Datković ove zime je posuđen Speziji, a prvi nastup u dresu novog kluba upisao je u susretu protiv Crotonea u sklopu 25. kola Serie B.

Bolji debi u dresu novog kluba nije mogao zamisliti. U igru je ušao u 36. minuti umjesto ozlijeđenog Pasqualea Schiattarrelle, Spezia je tada vodila s 2:0, a Datković je u 45. minuti postigao treći pogodak i riješio pitanje pobjednika.

Gol je zabio nakon ubačaja iz kuta Belloma, bio je najviši u skoku i poslao loptu iza leđa Alfreda Gomisa.

Mislav Oršić nije ulazio u igru i svih 90 minuta je proveo na klupi, a osim Datkovića strijelci za domaćina bili su Niccolo Giannetti i Felipe Seymour. Počasni gol za goste postigao je u 70. minuti Federico Bernardeschi.